Çocuklarının gözleri önünde donmuş nehre atladı, kayboldu

İki çocuk annesi, 40 yaşındaki Rus avukat, Ortodoks Epifanisi için donmuş nehirdeki buz deliğine atlaması ardından kayboldu. Kadın, arkasından ağlayan çocuklarının çığlığı devam ederken akıntıya kapılarak gözden kayboldu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 23 Ocak 2022 14:36
Çocuklarının gözleri önünde donmuş nehre atladı, kayboldu

Olay, Rusya'nın St. Petersburg kentinin güneyinde yer alan Vyra köyü yakınlarındaki Oredezh Nehri'nde gerçekleşti. St. Petersburg'lu bir avukat olduğu bilinen bir kadının, saniyede yaklaşık 10 fitlik güçlü bir akımla buzun altına çekilmesinin ardından yaşan panik anları kameralara yansıdı.

Daily Mail'de yer alan habere göre, çocuklarının gözleri önünde akıntıya kapılan kadının kaybolma anları kaydedilirken çocukların da "anne, anne" diye ağladıkları görüntülere yansıdı. Başka bir kadının çocukları sakinleştirmeye çalıştığı da dikkat çekti.

Yardım için bağırdı

Sözkonusu videoda, Ortodoks geleneği olan epifani için nehre giren kadının akıntıya kapılması ardından görevlinin yardım çağrısında bulunduğu görülüyor. Bu çağrı üzerine, kadının kocası olduğu düşünülen birinin suya girdiği ancak 40 yaşındaki avukatı bulamayarak paniklediği anlar görüntülere yansıdı.

Yaşanan olaylar ardından olay yerine gelen dalgıçlar da yoğun uğraşlarına rağmen iki çocuk annesi kadını bulmayı başaramadı. Çocuklarının feryatları eşliğinde nehirde kaybolan kadının öldüğüne inanılıyor.