Biden'a Görüşmeyi Sonlandıran Soru

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail-Filistin çatışmasında İsrail'e desteğini açıklamış ve her zaman destek olacaklarını belirtmişti. Dün İsrail'e giden Biden, ABD'ye dönüşte uçakta gazetecilerin sorusunu yanıtladı. Biden, İsrail'in savaş hukukuna göre hareket edip etmediği yönündeki soruya cevap vermedi.

İsrail'e desteğini açıklayan ve İsrail'in Gazze'deki hastane saldırısını sadece 'patlama' olarak nitelendiren ABD Başkanı Joe Biden, dönüş uçağında gazetecilerin sorusunu yanıtladı.

Gazetecilere açıklamada bulunan Biden'a "Sizce İsrail savaş hukukuna göre mi hareket ediyor?" sorusu soruldu. Biden, soruya yanıt vermek yerine "Sizinle konuşmak güzeldi." diyerek basın mensuplarıyla görüşmeyi sonlandırdı.

Biden, Gazze'deki ABD vatandaşlarının tahliyesine ilişkin çabalarının sürdüğünü de belirtti. İsrail dönüşü, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'yle yaptığı telefon görüşmesinde Biden, Sisi'nin başlangıç olarak yaklaşık 20 kamyonun Gazze'ye gitmesi için sınırı açmayı kabul ettiğini belirtmişti.

1697660408177.webp

thumbs-b-c-95012633aa4e228e7ddf6a483c9cfd6d.jpg

Etiketler :