Biden: Trump arıyorsa meşgul olduğumu söyleyin

ABD Başkanı Joe Biden, gazetecilerin Virginia seçimlerine yönelik sorularını yanıtladı. Biden, Cumhuriyetçilerin zaferine ilişkin, "Seçimlerin meşruluğunu kabul etmeliyiz" ifadelerini kullanırken Eski ABD Başkanı Trump için "Arayan oysa meşgul olduğumu söyleyin" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 04 Kasım 2021 11:01
Biden: Trump arıyorsa meşgul olduğumu söyleyin

ABD Başkanı Joe Biden, Çocuklarda Covid-19 aşısı uygulamasına dair Beyaz Saray'da yaptığı açıklamaların ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Biden, "Virginia'daki seçimleri Cumhuriyetçileri kazandı, Demokratların lideri olarak sorumluluk alıyor musunuz?" şeklindeki bir sorunun ardından, "Bu seçimlerin meşruluğunu kabul etmek zorundayız" dedi.

'Halk işleri yoluna koymamızı bekliyor'

Biden, "Halk, bizden işleri halletmemizi istiyor. Bir şeyleri yoluna koymamızı bekliyor. Altyapı paketimizin kısa sürede Kongreden geçeceğine inanıyorum" ifadesini kullandı.

Altyapı paketinin seçimden önce geçmesinin iyi olabileceğini belirten Biden, "Demokrat Parti insanlar için üretim yapmalı" dedi.

'Trump arıyorsa meşgul olduğumu söyleyin'

Biden konuşma yaptığı esnada salondaki birinin telefonunun çalması üzerine, "Trump arıyorsa meşgul olduğumu söyleyin" ifadelerini kullandı.

Biden'ın partisi Virginia'yı kaybetti

Virginia eyaletinde dün yapılan seçiminden galip çıkan Glenn Youngkin, 2009'dan bu yana eyaletteki valilik yarışını kazanan ilk Cumhuriyetçi olmuştu.

Birçok analist Biden'ın geçen yıl Virginia'yı 10 puan fark ile kazandığına işaret ederek, bu eyaletin kaybedilmesinin 2022 Kongre ara seçimleri ve 2024 başkanlık seçimlerinde Demokratları zora sokacağı yorumu yaptı.

KAYNAK: Anadolu Ajansı