Belediye Başkanı Öldürüldü!

Belediye Başkanı Öldürüldü!
Meksika'da seçim süresi boyunca çok sayıda belediye başkan adayı ve başkanına saldırı düzenlendi. Seçimler bitmesine rağmen bu saldırılar devam ederken cinayet haberi geldi. Guerrero eyaletinde bir belediye başkanı öldürüldü.

Meksika'da yerel seçimler kanlı geçti. Belediye başkan adayları ve başkanlara yönelik saldırılar seçimlere damga vurdu. Korku dolu geçen seçimler geride kalırken saldırılar da sürüyor.

Guerrero eyaletinde bir belediye başkanı, uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti.

2.jpg

Eyalete bağlı Copala kasabasının Belediye Başkanı Salvador Villalba, aracıyla seyir halindeyken Acapulco-Pinotepa otoyolunda kimliği belirsiz silahlı kişilerin saldırısına uğradı. Araçtan indirilen Villalba, eşinin gözü önünde silahla öldürüldü. Villalba'nın saldırıda yaralanan eşi ise hastaneye kaldırıldı.

YENİ SEÇİLMİŞTİ

Guerrero eyaleti savcılığından yapılan açıklamada, belediye başkanının öldürülmesi kınanarak saldırıya ilişkin soruşturma başlatıldığı bildirildi.

1.webp

Yerel basında çıkan haberde ise bir süredir tehdit edildiği öğrenilen Villalba'nın ulusal muhafızların koruması altında olduğu belirtildi. Villalba, 2 Haziran'daki seçimlerde Copala kasabasının belediye başkanı seçilmişti. Meksika'da Eylül 2023'ten bu yana öldürülen siyasetçi sayısı 34'e yükseldi.

Kaynak:AA