Halk TV Canlı Yayın
Belçika’da silahlı saldırı… Ölü ve yaralılar var
Belçika'nın Liege kentinde silahlı saldırı yaşandı. Silahlı bir saldırgan şehir merkezinde 2 polis memurunu ve yoldan geçen bir sivili vurarak öldürdükten sonra bir kadını rehin aldı

Belçika'nın Liege kentinde silahlı saldırı yaşandı. Silahlı bir saldırgan şehir merkezinde 2 polis memurunu ve yoldan geçen bir sivili vurarak öldürdükten sonra bir kadını rehin aldı. Saldırganın daha sonra vurularak etkisiz hale getirildiği açıklandı. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken 2 polis memurunun daha yaralandığını belirtildi.

Belçika’da yayın yapan RTBF’nin internet sitesinde yer alan haberde Belçika’nın Liege kentinde bir saldırı yaşandığı açıklandı. Kimliği belirlenemeyen silahlı saldırganın iki polisi vurarak öldürdükten sonra bir kadını rehin tuttuğu açıklandı.

Yerel basında yer alan haberlerde saldırganın yoldan geçen birini daha vurarak öldürdüğü aktarıldı. Kadını rehine olarak tuttuğu sırada saldırganın vurularak öldürüldüğü duyuruldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Rehine olarak tutulan kişinin sağlık kontrolünden geçtiği açıklandı.

Olayla ilgili bir açıklama yapan İçişleri Bakanı Jan Jambon, “Şu an saldırganın motivasyonunu bilmiyoruz. Fakat saldırgan etkisiz hale getirildi” dedi. Belga haber ajansı, d’Avroy bulvarında meydana gelen olayda 2 polis memurunun daha yaralandığını açıkladı.