Almanya'daki Kayıp Türk Kızı Elif'ten Güzel Haber

Almanya'daki Kayıp Türk Kızı Elif'ten Güzel Haber
Almanya'nın Karlsruhe kentinde 21 Şubat Pazar gününden bu yana kendisinden haber alınamayan 10 yaşındaki Elif, Karlsruhe’de bulundu. Elif, Karlsruhe Çocuk Hastanesi’nde tedavi görürken kaybolmuştu.Karlsruhe hastane yetkilileri,...

Almanya'nın Karlsruhe kentinde 21 Şubat Pazar gününden bu yana kendisinden haber alınamayan 10 yaşındaki Elif, Karlsruhe’de bulundu. Elif, Karlsruhe Çocuk Hastanesi’nde tedavi görürken kaybolmuştu.

Karlsruhe hastane yetkilileri, Elif'in vücut sağlığının yerinde olduğunu açıklarken, nasıl kaybolduğuna ilişkin ayrıntı vermedi. Öte yandan polis açıklamasında Elif’in hastanede başka bir bölümde tedavi gören 15 yaşındaki Alman başka bir çocukla beraber kaybolduğunu ifade etti.

“Bizden ayrılmak istemediği için hastaneden çıktı ve kayboldu”

Elif hastaneye yatmadan önce anne ve babası, konuşma ve işitme engelli olduğundan Elif'in velayeti Alman makamlar tarafından gençlik dairesine verildi. Anneanne Keziban Aydemir: “Torunumu gençlik dairesi elimizden aldı ve buradan 300 kilometre uzaklıktaki başka bir yere süresiz gönderecekler. Bunu duyan torunum bizden ayrılmak istemediği için hastaneden çıkmış ve kaybolmuş. Çok şükür torunum sağ salim bulundu bundan sonra yetkililer ve sivil toplum kuruluşları yardım eder torunum yanımızda kalır” diye konuştu.

Detayların, Elif’in tedavisinin ardından yapılması beklenen görüşmede ortaya çıkması bekleniyor