Almanya'da sel felaketinde üzerine çamur süren muhabir özür diledi: Temiz kıyafetlerle olmaktan utanmıştım

Almanya'da sel felaketi yaşanan bölgede haber yapan gazeteci Susanna Ohlen'ın, çevrede temizlik yapmış gibi göstermek için üzerine çamur sürdüğü görüntüler ortaya çıkmış işine son verilmişti. Ohlen olayın ardından sosyla medya hesabından yaptığı paylaşımla özür diledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 25 Temmuz 2021 08:48
Almanya'da sel felaketinde üzerine çamur süren muhabir özür diledi: Temiz kıyafetlerle olmaktan utanmıştım

Almanya’da sel felaketini aktarmadan önce kıyafetlerine çamur süren muhabir Susanna Ohlen, "Felaketin içinde temiz kıyafetlerle olduğum için utanmıştım" diyerek özür diledi.

Almanya’da en az 170 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketini aktarmak üzere olay yerine giden ve yayından önce kıyafetlerine çamur sürdüğü için kovulan RTL muhabiri Susanna Ohlen özür diledi. Ohlen, "Felaketin içinde temiz kıyafetlerle olduğum için utanmıştım. Bu benim başıma gelmemeliydi" dedi. ​Görüntülerin sosyal medyada yer almasının ardından Ohlen işten çıkarılmıştı. 

 

Ohlen Instagram hesabından yaptığı açıklamada; 

"Pazartesi günü "Guten Morgen, Deutschland" anahtarının önündeki sel alanında ciddi bir hata yaptım. Daha önceki günlerde bölgede özel olarak yardımda bulunduktan sonra, o sabah diğer asistanların önünde temiz bir tepeyle kamera karşısına geçmekten utandım.

Sonra hiç düşünmeden kıyafetlerime çamur sürdüm. Bir gazeteci olarak, bu asla başıma gelmemeliydi. Etkilenen herkesin acısını umursayan biri olarak, benim başıma geldi. Üzgünüm" ifadelerini kullandı.