Temizlik yapmış gibi görünmek için üzerine çamur sürdü: Alman gazeteci görüntüler ortaya çıkınca işten kovuldu

Almanya'da meydana gelen ve çok sayıda insanın hayatını kaybettiği sel felaketinin haberini yapan bir gazeteci yalan söylediği iddiasıyla işinden atıldı. Bölgede temizlik yapıldığına dair haber yapılan RTL televizyonu haberi yapan gazetecinin aslında temizlik çalışmalarına hiç katılmadığı ama öyle görünsün diye üzerine çamur sürdüğü görüntüleri ortaya çıkınca işine son verdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 23 Temmuz 2021 16:21
Temizlik yapmış gibi görünmek için üzerine çamur sürdü: Alman gazeteci görüntüler ortaya çıkınca işten kovuldu

Avrupa'nın batısında en az 200 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketini takip eden gazetecilerden biri, hazırladığı haber için yalan söylediği ortaya çıkınca işini kaybetti.

Sel felaketinden en çok etkilenen ülke olan Almanya'da 'Selden sonra temizlik: RTL sunucusu Bad Münstereifel'e yardım eli uzattı' başlıklı video haber hazırlayan RTL muhabiri Susanna Ohlen'in aslında temizlik çalışmalarına hiç katılmadığı ama öyle görünsün diye üzerine çamur sürdüğü görüntüler ortaya çıktı.

 

​Bunun üzerine haber internet sitesinden kaldırıldı, Ohlen'in işine son verildi.

RTL'den yapılan açıklamada "Muhabirimizin yaklaşımı gazetecilik ilkeleri ve standartlarımıza uygun değil" ifadesi kullanıldı ​Ohlen, 2008'den bu yana RTL'de görev yapıyordu.