AB Konseyi Başkanı Charles Michel: Geceleri uyuyamıyorum

AB Konseyi Başkanı Charles Michel: Geceleri uyuyamıyorum

AB Konseyi Başkanı Charles Michel, Ankaradaki koltuk krizinin ardından yaptığı son açıklamada, "O günden beri geceleri iyi uyuyamıyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel görüşmesinin ardından yaşanan protokol eleştirilerine ilişkin Michel yeni bir açıklamada bulundu. Michel, "O günden beri geceleri iyi uyuyamıyorum çünkü sahneler kafamda tekrar tekrar canlanıyor" dedi.

Almanya merkezli Handelsblatt gazetesine konuşan AB Konseyi Başkanı, "Mümkün olsa geri dönüp bunu düzeltmek isterdim. O günden beri geceleri iyi uyuyamıyorum çünkü sahneler kafamda tekrar tekrar canlanıyor" ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçen salı günü Beştepe'de Avrupa Birliği liderleri ile yaptığı görüşmelerde Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'e yer gösterilmemiş, AB Komisyonu'nun ilk kadın lideri, Erdoğan ve Michel yerleştirilen iki koltuğa oturduktan sonra ayakta kalmıştı. 

von der Leyen'in mevkidaş olmamalarına rağmen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile karşılıklı, Erdoğan ve Michel'den uzakta bir kanepede oturmuştu. 

 

Brüksel'den koltuk krizine açıklamaBrüksel'den koltuk krizine açıklama