Demirtaş'tan Akşener'e ve parti kurma iddialarına yanıt-ÖZEL

Demirtaş'tan Akşener'e ve parti kurma iddialarına yanıt-ÖZEL

Gazeteci Barış Yarkadaş'a konuşan Başak Demirtaş, Selahattin Demirtaş'ın Akşener'e yanıtını ve parti kurma iddialarını cevapladı.

Dört yıldır tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, eşi Başak Demirtaş ile birlikte Meral Akşener'e kahvaltıya gitmek isteyeceğini söylemiş ve 'Kapısını çalar, kahvaltıya geldik derdim' ifadesini kullanmıştı. Akşener, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın sözlerine "Şimdi ben Güneydoğu'yu iyi bilirim. Güneydoğu'nun bir özelliği şudur. Kanlın olsa kan davalı birisi olsa kapısı çalındığı zaman o kapıdan içeri alınır. O evin annesi en yaşlısı korur, kollar. Son kapıdan dışarı çıktıktan sonra kan davası devam eder. Güneydoğu'nun böyle bir özelliği vardır." ifadeleriyle yanıt vermişti.

Gazeteci Barış Yarkadaş, Gürkan Hacır ile Şimdiki Zaman Siyaset programında Başak Demirtaş ile konuştuğunu ve Selahattin Demirtaş'ın yanıtını aktardı. Yarkadaş'a konuşan Başak Demirtaş aynı zamanda Demirtaş'ın yeni bir parti kurup kurmayacağı iddialarına da yanıt verdi. Yeni parti kurma iddialarına yönelik Yarkadaş şunları söyledi:

"Başak Demirtaş'a iddiaları sordum. Gülerek 'Selahattin bir parti kursaydı sanırım benim de haberim olurdu' dedi"

İşte Demirtaş'ın yanıtı:

"Sayın Akşener’in FOX TV’deki konuşmasını izledim. Kahvaltıya yanıt vermesi ve bunun hem televizyonlarda hem gazetelerde tartışılması olumludur. Sorunların ve soruların tartışılmasından, ele alınmasından  bir zarar gelmez. Tartışmak her zaman iyidir. Ben ahlaki duruşumu, iyi niyetimi ve vicdani duruşumu ortaya koydum."