Darp ettiği kurye Mehmet Ali İbin'in ölümüne neden olan kişi tutuklandı

Darp ettiği kurye Mehmet Ali İbin'in ölümüne neden olan kişi tutuklandı

Geciktiğini öne sürdüğü siparişi nedeniyle kargo şirketinin kuryesi Mehmet Ali İbin’i yumruklayarak ölümüne neden olduğu gerekçesi ile gözaltına alınan şüpheli Tayfun Ş. tutuklandı.

Çekmeköy’de 19 Ekim tarihinde meydana gelen olayda bir kargo firmasında çalışan Mehmet Ali İbin, teslimatı için gittiği kargo paketinde adres kısmının eksik yazıldığını fark edince kargo alıcısı Tayfun Ş.’yi aradı. İbin, kargoyu şubeye teslim etmek yerine kendisine buluşup verebileceğini söyledi. Tayfun Ş., İbin’in adresi bulmamasına sinirlendi ve şikayette bulundu. Tayfun Ş. ve iki kişi, İbin’in yanına geldi ve Tayfun Ş., İbin’e saldırdı.

Kurye Mehmet Ali İbin, kafasına aldığı darbeler nedeniyle fenalaşarak yere yığıldı. Saldırgan Tayfun Ş. ile beraberindeki şahıslar, fenalaşan ve kalkamayan İbin’in ölmek üzere olduğunu düşünerek panikledi ve bir süre başında bekledi. Şahıslar, iddiaya göre yaklaşık yarım saat boyunca yerde kanlar içinde yatan İbin’i kucaklarına alarak otomobile bindirip çevredeki bir hastaneye götürdü. Aldığı darbeler nedeniyle beyin kanaması geçiren İbin, ameliyata alınmasına rağmen kurtarılamadı.

Tayfun Ş., savcılık sorgusunun ardından, 'kasten öldürme' suçundan tutuklanması talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi ve tutuklandı.