Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan'ın bölgede Navtex hakkı yoktur

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan'ın bölgede Navtex hakkı yoktur
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle: 

Afetin duyulduğu andan itibaren devletimiz halkımızın yanında yer almıştır. Bugünkü kabine toplantımızda durumu etraflıca değerlendirdik. Giresun'daki vergi mükelleflerimizi mücbir sebep kapsamına alıyoruz. Bildirimlerin süresini 15 Aralık 2020'ye , tahakkuk eden vergilerin ödeme süresine 31 Aralık 2020'ye kadar uzatıyoruz.

Afet sonrasında devletimiz tüm imkanlarıyla halkımızın yanında olmuştur. 

Vergi mükelleflerini mücbir sebep kapsamına alıyoruz. 

İhraacatımızı artırmamıza rağmen enerjideki yapısal sorun nedeniyle cari açığımızı kapatamıyorduk. 

Fatih, Yavuz ve Kanuni ile dünyanın en büyük filolarından birine sahip olduk. Karadeniz'de 320 milyar metreküp rezerve sahip doğalgaz sahası keşfettik. Yani umarım müjdenin devamı gelecek. Bir kuyu değil; iki, iç, dört devam edecek. Gazın fiilen vatandaşın hizmetine sunulması 2023'ü bulacak.

Yılarca dışarıya oluk oluk akıttığımız kaynaklarımızı milletimizin zenginleşmesi, hedeflerimizin gerçekleşmesi için kullanacağız. 

Kendi projelerini kendi uygulayan bir Türkiye inşaa edeceğiz. Artık ektiğimiz tohumların karşılığını ala vaktidir. 

Tüm dünyanın borç batağında olduğu bir dönemde Türkiye kendi dengeleri üzerinde yoluna devam ediyor. Türkiye döviz ve altın kıymetleri bakımından önemli bir rezerve sahip. Doğalgazdan elde edilen her kazanç vatandaşımızın hayat kalitesi daha da artacak. 

Herkesin bir hesabı vardır. Ama şüphesiz en büyük hesap sahibi Allah'tır.

Yunanistan'ın bölgede Navtex hakkı yoktur. Kendi kendini içinden çıkamayacak bir kaosun içine atmıştır. Bölgede çıkan tek bir olumsuzluktan Yunanistan sorumludur. Avrupa Birliği bize karşı hiçbir zaman dürüst davranmadı. 

Hangi reformu yaparsak yapalım batı hiçbir zaman kendisi gibi görmedi. Avrupa her türlü marjinal grubu, sapkınlığı destekliyor.Türkiye'ye karşı sergilediği iki yüzlü tavır AB'nin sonunun da ilanı olmuştur.

ABD'deki politikacılar faşist planlarını gizleme gereği dahi duymadılar.

Türkiye'de darbe ile yapamadıklarını muhalefet ile yapmayı düşündüklerini, kamera önünde söylemekten çekinmiyorlar. Benim için bunları nasıl söylersin ya. Oturup konuşmuşluğumuz var.

Biz sandıkla geldik, gideceksek de öyle gideriz. Bunun kararını ne Amerika ne de Avrupa'daki husumet odakları verebilir.

Maske, temizlik ve mesafe kuralına riayet edelim.Türkiye şu illeti yenene kadar kurallara uyalım, uymayanları uyaralım.

Lütfen şu sigaralarınızı çöpe atın. Tehdit kaynaklarından biri o sigaradır.

 

 

 

Etiketler :