Çocukları işsiz kalan 62 yaşındaki emekçi Türkiye'yi anlattı - ÖZEL

İki çocuğu işsiz kalan 62 yaşındaki emekçi Suat Biçer aylardır dolaşa dolaşa iş arıyor. Halk TV'ye konuşan Biçer, halkın ekonomisini anlattı.

Hazal Güven - Halk TV

Suat Biçer 62 yaşında, 3 çocuk babası. İstanbul Bakırköy’de Halk TV mikrofonlarına konuştu. Biçer’in iki çocuğu salgın gerekçe gösterilerek işten çıkarıldı.

"70 liraya sabah sekizden akşam ona kadar çalışırım"

Emekli Suat Biçer ise dolaşa dolaşa iş arıyor. Halk TV kameralarına yürümekten parçalanan ayakkabılarını gösteren Biçer, “Aylardır iş arıyorum. 70 lira veren olsun, sabah sekizden akşam ona kadar çalışırım” ifadelerini kullandı.

Geçinemediğini belirten Biçer, “İki çocuğum işten çıkarıldı. Adam ‘Git şikayet et’ diyor. Orayı arıyorsun başka yeri ara diyorlar” diyerek isyan etti.

Bir simitle karnını doyurduğunu ifade eden Biçer, “25-30 yaşında insanlar iş bekliyor” diyerek genç işsizliğine de vurgu yaptı.

Cebindeki parayı gösteren Biçer, “Elektrik zam, su zam, her şey zam…” diyerek günübirlik işlerde bir gün çalışıp sonra günlerce çalışamadığını söyledi.

“İnsanın yaşamaya bile hevesi kalmıyor” diyen emekçi “Derdimiz var ama dert dinleyen yok” sözleriyle de yetkililere sitem etti.