Coca-Cola kararını verdi

Coca-Cola kararını verdi
Dünyayı en fazla kirleten firma unvanı alan Coca-Cola büyük bir değişim kararı aldı.

Küresel iklim krizine neden olan faktörlerden biri olan plastik atık sorunu bazı firmaları ürün değişikliğine sürükledi. Dünyayı en fazla kirleten firma unvanı alan Coca-Cola da değişim kararı aldı.

Coca-Cola kağıt şişelerle piyasaya sürülecek

Dünyanın en fazla tüketilen alkolsüz içeceğini üreten firma Coca-Cola'da, şişe değişimi testleri başladı. Yakında satış noktalarında yerini alacak yeni Coca-Cola ise bundan sonra kağıt şişelerle piyasaya sürülecek.

Başlangıç, Macaristan'da internet satışı olarak piyasaya çıkartılacak kağıt şişeleri, projesini Brüksel'de bulunan Coca-Cola Ar-Ge (Araştırma Geliştirme) bölümü tarafından, Danimarka'lı bir firma olan The Paper Bottle Company (Paboco) Kağıt Şişe Firması üretilerek gerçekleştirilecek.

Kağıt şişeler CO2'ye ve oksijene dirençli

Oda Tv'den Ali Sarıkaya'nın haberine göre, tüketicilerin tepkisini ölçmek için testlere başlayan marka, tanıtımlarında gösterdikleri kağıt şişe, yüzde 100 dönüştürülebilir plastik astarlı ve kapaklı imal edilecek. 

Coca-Cola, 12 Şubat tarihinde duyurduğu Paboco tarafından yapılan, yüzde 100 geri dönüşümlü kağıt şişe tasarımına, 2030 yılında tamamen geçmeyi planlıyor. Kağıt şişe teknolojilerinin sıvılara, CO2'ye ve oksijene dirençli olacağı için, diğer sıvı içeceklere de çok uygun.

 

Etiketler :