CHP'li Öztunç'tan Levent Gültekin'e yapılan saldırıya tepki: Eşkıyalık şehre inmiştir

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, gazeteci Levent Gültekin'e yapılan saldırıya ilişkin konuştu. Öztunç, yapılan saldırıların organize gerçekleştirildiğini söyleyerek "Eşkıyalık şehre inmiştir" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 09 Mart 2021 15:36
CHP'li Öztunç'tan Levent Gültekin'e yapılan saldırıya tepki: Eşkıyalık şehre inmiştir

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Halk TV'de yayınlanan Şirin Payzın'ın sunduğu Sözüm Var programının konuğu oldu. Öztunç, gazeteci Levent Gültekin’e yapılan saldırıya CHP’nin tepkisini aktardı. 

Öztunç, "Şiddeti tasvip etmek mümkün değil. Son zamanlarda gazeteci ve siyasetçilere yapılan saldırılar organize yapılıyor. Eşkıyalık şehre inmiştir. Bir başka gazeteci saldırıya uğradığında bunların sırtı sıvazlandığı için devamı geliyor. 12 Eylül öncesinde de benzer odaklar tarafından gazeteciler saldırıya uğruyordu. Bu gün de benzer bir süreci yaşıyoruz. Reformdan, insan haklarından bahsedenlerin buna dur demesi gerekiyor" ifadelerini kullandı. 

Gazeteci Kadri Gürsel ise organize gerçekleştirilen bu saldırılara muhalefetin bir araya gelerek seçmen tabanlarını da harekete geçirmesi gerektiğini söyledi. "Neden iktidar üzerinde meşru bir baskı kurmak muhalefet siyasetinin gündemine gelmez?" diyen Gürsel'e Ali Öztunç "Bu saldırıları biz TBMM’de de dile getirdik ama burada sadece siyasete değil sivil toplum örgütlerine gazetecilere de iş düşüyor" ifadeleriyle yanıt verdi.