WhatsApp'tan yeni özellik: Sadece Android'de çalışacak

WhatsApp, 'Flash Call' adlı yeni özelliğinin sadece Android cihazlara geleceğini bildirdi. İOS kullanıcıları ise bu özelliği kullanamayacak.

Yayınlanma:
Güncelleme: 11 Haziran 2021 12:55
WhatsApp'tan yeni özellik: Sadece Android'de çalışacak

WhatsApp'ın yeni bir özelliği açıklandı. Flash Call adı verilen bu özellikle sadece Android cihazlara gelecek. iPhone ve iPad kullanıcıları 'Flash Call' adındaki özelliği kullanamayacak. Dünya genelinde yüz milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp'tan yeni bir güncelleme geliyor.

NTV'nin haberine göre; Flash Call adı verilen bu özellik doğrulama şifresi girmeyi gereksiz hale getiriyor. Sadece android cihazlara gelecek bu özellikten iOS kullanıcıları yararlanamayacak. 

WhatsApp kısa süre önce çoklu cihaz desteğini duyurmuştu. Flash Call adındaki bu özellik geçişi kolaylaştıracak. Ani aramayla, WhatsApp size mesaj atmak yerine hızlıca çağrı bırakacak. Sistem arama kayıtlarınızı incelediğinde telefonunuzda WhatsApp'tan gelen aramayı görürse doğrulama gerçekleşecek. 

WhatsApp CEO'su Will Cathcart, Whatsapp sızıntılarıyla bilinen WA-BetaInfo'ya önemli açıklamalar yaptı. 

CEO Cathcart, tek bir hesabın dört ayrı cihazda kullanılabileceğini söyledi. Yani WhatsApp'ı kullandığınız telefon internete bağlı olmazsa dahi diğer cihazlardan iletişime devam edebileceksiniz. Bu özellik WhatsApp'ın rakibi Telegram'da bulunuyor. Ancak Telegram ise WhatsApp gibi uçtan uca şifreleme sunmuyor. Cathcart şirketin bir iPad uygulaması üzerinde de çalıştığını aktardı. 

Farklı cihaz desteği de düşünüldüğünde WhatsApp hesabınızı ayrı bir telefon numarasına ihtiyaç duymadan hem telefon hem tablet hem masaüstünde kullanabileceksiniz. 

Apple cihazlarıyla Android cihazları arasında geçiş yapan kullanıcılar mesajlarını aktarmakta zorluk yaşıyordu. Şirket yeni güncellemeyle bu sorunun önüne geçecek.

Sızan görüntüye göre bundan sonra kullanıcılar güvenli olmayan üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duymayacak. Özellik şu anda geliştirme aşamasında. Ne zaman yayımlanacağına dair bir tarih bulunmuyor.

Whatsapp mesajları 24 saat sonra silinecek

WhatsApp platformu için kendi kendini imha edecek fotoğraflar özelliğinin test edilmekte olduğu haberi basına sızdırılmıştı.

Ortaya çıkan bilgilere göre uygulamada fotoğraf paylaşırken ekranda yeni bir buton ile karşılaşılacağız. Bu özellik hem kişisel hem de grup sohbetleri için geçerli olacak.24 saatin ardından yok olan WhatsApp mesajları özelliğiyle karşılaştık.