Netflix'te hesap paylaşımına kısıtlama

Geçtiğimiz günlerde abone sayısı düşen dijital içerik platformu Netflix, hesap paylaşımı özelliğine sınırlama getireceğini duyurdu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 28 Nisan 2022 14:58
Netflix'te hesap paylaşımına kısıtlama

Ücretli hesap paylaşımı özelliğini test etmeye başlayan Netflix, yatırımcılara gönderdiği e-postada şifre paylaşımına kısıtlama getireceğini duyurdu.

Ücretli hesap paylaşımı özelliğini test etmeye başlayan popüler dijital yayın platformu Netflix, yatırımcılara bu konuda bir e-posta gönderdi. Yazıda hesap paylaşım özelliğinin Netflix gelirlerini artıracağına dair açıklama yer aldı.

ShiftDelete'te yer alan habere göre, yeni özelliğin gelirleri artıracağına dair duyuruda şirket, karlılığı artırmayı hedeflediğinin altını çizerek, “Hizmetimizdeki iyileştirmeler ve aynı hesabı birden fazla kullananlar için gelir modeli üzerinde çalışıyoruz. Etkin para kazanma yolları için çalışma yürütürken işletme marjımızı yüzde 20’de tutacağız” ifadelerine yer verdi.

'Para kazanma konusunda kararlıyız'

Şirket, birden fazla kişinin kullandığı hesapların ekstra kazanç konusunda önemli bir rol oynadığının altını çizdi. Ayrıca firma, 100 milyondan fazla hesabın şifre paylaşımıyla birden fazla hanede kullanıldığını açıkladı.

Hesap paylaşımını ücretli hale getirme girişiminin orta vadeli fırsat olduğunu açıklayan Netflix, “Şifre paylaşımından para kazanma konusunda kararlıyız. Bu özelliğin üyelik artışından daha önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Gelecek yıl kullanımda olacak

Netflix CFO’su Spence Newman, yatırımcılara abone büyümesinin yılın ikinci yarısında yeniden başlaması gerektiğine dair güvence verdi. Gelirlerini artırma konusunda ciddi adımlar atan şirket, reklamlı abonelik seçeneği için de çalışmalara başladığını açıkladı. Yeni özelliklerin gelecek yıl kullanıcılara sunulacağı tahmin ediliyor.