iOS'taki verileri Android'e taşımak artık daha kolay

iOS'taki verileri Android'e taşımak artık daha kolay
Google, iOS‘tan Android‘e geçmek isteyen kullanıcılar için geliştirdiği 'Android’e Geç' uygulamasının kapsamını genişletti.

Google’ın iOS‘tan Android‘e geçmek isteyen kullanıcılar için geliştirdiği 'Android’e Geç' uygulaması, bugüne dek sadece Pixel serisiyle sınırlıydı. Bu nedenle farklı modellere sahip kullanıcılar, önemli verilerini kaybedeceklerinden endişelenmeleri nedeniyle değişiklik yapmaktan çekiniyorlardı. Bu durum bir süre önce sorun olmaktan çıktı. Google, uygulamanın kapsamını büyük ölçüde genişletti.

Shiftdelete'de yer alan habere göre; Google’ın 'Android’e Geç' adlı iOS uygulaması; fotoğraf, video, kişiler, takvim etkinlikleri dahil birçok önemli verilerin kablosuz taşınmasına ortam sağlıyor.

Android’e Geç, bugüne dek sadece Google Pixel modelleri tarafından kullanılabiliyordu. Samsung ve Xiaomi gibi farklı şirketlerin cihazları ilgili uygulamadan yararlanamıyordu.

Google, iOS’tan Android’e geçmek isteyen kullanıcıların veri kaybı yaşamasını ortadan kaldırmak için söz konusu uygulamayı Android 12 çalıştıran tüm telefonlara açık hale getirdi. Ancak eski sürümleri kullanan modeller için aynı durum devam ediyor.

Apple cephesinde de benzer bir durum söz konusu. Şirketin 'iOS’a taşı' adlı bir Android uygulaması var. Hatta geçtiğimiz haftalarda yapılan güncellemeyle artık WhatsApp içeriklerinin de veri kaybı olmadan taşınmasına ortam sağlandı.