Belözoğlu'nun yeni görevi belli oldu

Belözoğlu'nun yeni görevi belli oldu

Fenerbahçe, Emre Belözoğlu'nun yeni görevini törenle duyurdu.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Emre Belözoğlu'nun yeni görevini Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda gerçekleştirilen bir törenle duyurdu. Belözoğlu'nun sportif direktörlük görevine getirildiğinin açıklandığı törene kulüp başkanı Ali Koç ve teknik direktör Erol Bulut da katıldı. 

Ali Koç'un törendeki konuşmasının bir bölümü şu şekilde:

Yeni sportif direktörümüz olarak bugün Emre Belözoğlu'nu açıklıyoruz. Bir sportif direktör olarak bugününü yaparken geleceği de dizayn etmek önemli. Hukuk, finans tarafları da önemli. Sportif direktörümüz bu zamana kadar olan vaktini finans tarafıyla geçirdi. Her adımın bir finans faktörü var ve bizim de her adımımızı dikkatli atmamız gerekiyor. Sonunda artı mı eksi mi bunları bilmemiz gerekiyor. Bununla birlikte hukuk konuları var. Pek çok hassas detay orada gizli. Bir sportif direktörün hukuk ve finans konularına hakimiyeti ile güzel bir iş çıkardı. Fenerbahçe formasının ağırlığını bilen bir kadro kurduk. Lider karakterli oyuncular getirdik. Sonuçta yüksek karakterli tecrübeli, tecrübe ile gençliğin bir modelin oluşmasına katkı sağladı.

"Sorun kaliteydi"

Fenerbahçe'nin önceki sezonlarda yaşadığı sorunları değerlendiren Belözoğlu, sorunun kalitede olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

Her maçı kazanmaktan başka hedefi olamaz. Fenerbahçe'nin olduğu her yerde ikincilik başarı değildir. Bazen şampiyonluklar da yetmez. Gerçekçi bir takım kurduk. Ben hiçbir zaman oyuncunun gençliğine yaşlılığına inanmadım. Ne kadar iyi oyuncu olduklarını görecek kapasiteye sahibim. Fenerbahçe'nin yaşadığı problem kaliteydi. Bunları yapmaya çalıştık. İnşallah skorlarda yardım eder ise bu birazcık sanki çabuk hedefe gitmekmiş gibi bir algı var. Planlamamızı biraz ligi bilen oyuncular, takımda sorumluluk alabilecek oyuncular var. Takımımızda kaptanlık yapmış 10'a yakın oyuncu var. Oyundan çıkarken, oyunda kenarda duran herkesin bu enerjiyi yakaladığını görmek bu süreçte beni çok mutlu ediyor. Verdiğimiz kararların doğruluğunu tartıştığımız zamanlar olacak. Şuan süreç iyi gidiyor. Skorlar birazcık camiaları birleştirir, kötü olursa ayrıştırır. Biz skorlar kötü gitse de doğru dokunuşları yapacağız. Hayallerin de ötesinde bazen kendi hayallerinden de çok sevdiği için gururundan vazgeçebiliyor. Ben şuan Fenerbahçe kulübüne yardım etmek için elimden gelen her şeyi yapacağım. Bir gün başka hayalim hedefim olursa bunu paylaşacağım. Hayalim en iyisini yapmak