Bahçeli'den Andımız tepkisi: Danıştay kararı pimi çekilmiş bir bombadır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli, Danıştay 8'inci Dairesi'nin Öğrenci Andı'nın okutulmamasına yönelik vermiş olduğu karara sert tepki verdi. Bahçeli, Andımız'ın kaldırılması kararını ''pimi çekilmiş bombaya'' benzetti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Mart 2021 17:47

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli, Danıştay 8'inci Dairesi'nin Öğrenci Andı'nın okutulmamasına yönelik vermiş olduğu karara sert tepki verdi.  Bahçeli yaptığı açıklamada, ''Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyesi bölücülerin fezlekelerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) gönderilip milli dayanışma şuurunun çelikleştiği bugünlerde 'Öğrenci Andı' kararı pimi çekilmiş bir bombadır'' dedi.

Danıştay'ın kararından dönmesi gerektiğini belirten Bahçeli, ''Türk milletinin tarihi hasletleriyle, çiğnetilmeyecek emanetleriyle oynamaya teşebbüsten vazgeçmelidir'' diye konuştu. 

Bahçeli yazılı açıklamasında şunları kaydetti:
 

Danıştay skandal bir karar imza atmış, milli gerçeklerle çatışmıştır. Öğrenci andı aleyhine alınan karar milletimizde büyük bir huzursuzluğa ve kaygıya yol açmıştır. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun ‘Türk’üm’ demekten rahatsızlığı hüsran verici bir çarpıklıktır.  Nitekim Danıştay skandal bir karar imza atmış, milli gerçeklerle çatışmıştır. Ülkemizi yeni bir karmaşanın içine çekmeye anlaşmazlıkları körüklemeye kutuplaşmayı tahrik etmeye, hiç kimsenin hakkı yoktur.

Kaldı ki öğrenci andımızın okullarda okunmasına engel çıkarmak, set çekmek haysiyetli ve demokratik bir tavır olmayacaktır. HDP’li bölücülerin fezlekelerinin TBMM’ye gönderilip, milli dayanışma şuurunun çelikleştiği bu günlerde, öğrenci andı kararı pimi çekilmiş bir bombadır. Danıştay bu yanlıştan dönmeli Türk Milleti’nin tarihi hasletleriyle çiğnetilmeyecek emanetleriyle oynamaya teşebbüsten vazgeçmelidir.

İlgili Haberler