Avukat Seymen: Özdağ'ın şoförüne "Arabadan inmeye kalkma yoksa seni de öldürürüz" demişler
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 28.01.2021 14:38

Avukat Seymen: Özdağ'ın şoförüne "Arabadan inmeye kalkma yoksa seni de öldürürüz" demişler

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ın avukatı Hasan Seymen, Özdağ'ın uğradığı saldırıya ilişkin yeni ortaya çıkan görüntülere dair konuştu.

Geçtiğimiz günlerde evinin önünde saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ın avukatı ve Gelecek Partisi YK üyesi Hasan Seymen, Halk TV'de Can Coşkun ile Haber Masası'nda açıklamalarda bulundu. Saldırıya ilişkin yürütülen soruşturmanın son durumu hakkında bilgi veren Seymen, "Bu saldırı 15 ocak günü gerçekleşti. Beş kişinin sayın Özdağ'a saldırdığı biliniyordu. Sonradan sayı 7'ye çıktı ve hemen saldırı sonrası 2 kişi yakalandı ve tutuklandılar. Dün itibariyle de 4 saldırgan yakalandı. Bu sabah sayın Özdağ giderek teşhis etti. Toplam 6 kişi yakalanmış oldu bir kişi hala firari. Biz bunu biliyoruz." diye konuştu. 

Bahçeli'nin açıklamalarına yanıt veren Seymen şöyle dedi: 

"Dün sayın Devlet Bahçeli'nin "Bunun bizimle alakası yok. Selçuk Özdağ'ın kendi kendisine yaptırdığı bir organizasyon" ifadesine karşılık bir şey söyleyecek olursak biz hiçbir zaman zaten sayın Devlet Bahçeli'nin ya da MHP'nin bu talimatı verdiğini iddia etmedik. Sadece saldırıdan sonra MHP'nin bazı teşkilat mensuplarının yaptığı açıklamalar bu şüpheyi uyandırdı. Bütün kamuoyunda.  Saldırganların hepsinin aynı sivil toplum örgütünün mensubu oldukları açıkça ortada. 

Diğer görüntüleri ben izlemiş değilim. Saldırı sonrasında kameralar emniyet güçlerimizce toplandı. Sayın Selçuk Özdağ'ın evinden ya da balkonundan alınmış bir kayıt kesinlikle değil. "

Gelecek Partili Seymen şu ifadeleri kullandı: 

"Bu saldırılar devam edecek"

Bu olaylar İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun dediği gibi münferit olaylar değil. Cuma günü saldırdılar, çarşamba ve perşembe günü keşif yaptıklarını biz tespit ettik. Orhan Uğuroğlu'na saldıranların sabah 7'den itibaren araba içinde beklediklerini tespit ettik. Bir örgütlü girişim söz konusu. Emniyetin bunu mutlaka örgütü suçlayan kapsamda araştırması gerekiyor. Adliyede savcılar arasında bir iş bölümü vardır. Şu an sayın Özdağ'ın dosyası Genel Savcılık'ta işleniyor halbuki mutlaka Örgütlü Suçlar Savcılığı'nca işlenmesi gereken bir dosya. Öyle anlaşılıyor ki bu saldırılar devam edecek. Çünkü bunun yanlış olduğunu asıl ifade etmesi gereken kişiler maalesef ifade etmedikleri gibi bunu küçültme, uzaklaştırma iddiaları duyma içerisindeyiz. Dolayısıyla bu şüphelilerin HTS kayıtları incelenirse ortaya çıkacak. 

"Arabadan inmeye kalkma yoksa seni de öldürürüz"

Sayın Özdağ'a yapılan saldırı sırasında sayın Özdağ'ın şoförü arabadan inmek isterken kafasına silah doğrultarak "Arabadan inmeye kalkma yoksa seni de öldürürüz" demişler. Bakın çok önemli, "Selçuk Özdağ'ı öldüreceğiz seni de öldürürüz" şeklinde bir ifade var.

Özel Haber