AKP'li yönetici olunca, marketi de lebalep açılıyor

AKP'li yönetici olunca, marketi de lebalep açılıyor

Haritada kırmızıya bürünen Rize'de AKP Rize Milletvekili Muhammed Avcı ve AKP'li yöneticiler büyük bir kalabalıkla beraber AKP'li iş insanının market açılışını gerçekleştirdi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan haritada kırmızı olarak yüksel risk arasında bulunan Rize'de bir market açılışında AKP Rize Milletvekili Muhammed Avcı, AKP İl Başkanı İshak Alim, AKP il yöneticileri, partililer ve bazı bürokratlarla çok sayıda yurttaşın katılımıyla sosyal mesafe kurallarına uyulmadan gerçekleştirildi.

Evrensel'de yer alan habere göre, Büyük kalabalıkla gerçekleştirilen açılışın fotoğraflarının sosyal medyada yayınlanmasının ardından yurttaşlar duruma tepki gösterdi. Yurttaşlar, açılışın fotoğraflarının altına yaptıkları yorumlarda AKP yönetimine tepki gösterdi, "Bu açılışa giden herkes karantinaya alınmıyorsa valiliğin kimseye ceza yazmaya hakkı yoktur" dedi.

Öte yandan Rize ve Karadeniz bölgesinde artan vakaların ardından Sağlık Bakanlığı uyarı yapmış ve tedbirlerin artırılması gerektiğini dile getirmişti. Son bir hafta içerisinde kurallara uymadığı gerekçesiyle yurttaşlara toplamda yaklaşık 1 Milyon lira ceza uygulanmıştı.

Ne olmuştu? 

Rize’de geçtiğimiz ay düzenlenen AKP İl Kongresi büyük bir kalabalıkla gerçekleştirilmiş ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Maşallah salonumuz lebaleb dolu" demişti.