AKP'den Halk Ekmek büfesi açıklaması: 3 şartımız var

AKP'den Halk Ekmek büfesi açıklaması: 3 şartımız var

İBB Meclisi AKP Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, yeni büfelerin "şehit, gazi aileleri ve engellilere" verilmesi koşuluyla talebe destek olacaklarını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi AKP Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 142 Halk Ekmek büfesine hangi şartlarda yetki vereceklerini açıkladı. 

Yaptığı açıklamada İBB tarafından götürülen bir teklif olmadığını ve manipülasyon yapıldığını savunan Göksu, "İBB yönetiminden yeni Halk Ekmek büfeleri ile ilgili teklif beklerken CHP grubundan teklif geldi Anladık ki büfe meselesine İBB de katılmıyor. Biz buna rağmen teklifi kabul edip, komisyona havale ettik. İBB Başkanlık makamına da 'Bu büfelere gerçekten ihtiyaç var mı?' diye sorduk. Cevaplarını beklemeden biz bugün 142 tane büfenin açılmasına AKP grubu olarak yetki veriyoruz." diye konuştu.

Göksu, şartlarını "Ama bu büfeleri açarken 3 tane şartımız var: Şehit ailelerine, gazi ailelerine ve engellilere vereceksiniz" ifadelerini kullanarak belirtti.