Veyis Ateş’ten Instagram’da dikkat çeken değişiklik

Çete lideri Sedat Peker'in videosunda adı geçen Veyis Ateş, Instagram hesabının gizlilik ayarlarında değişikliğe gitti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 17 Haziran 2021 12:40
Veyis Ateş’ten Instagram’da dikkat çeken değişiklik

Organize suç örgütü Sedat Peker’in yayınladığı 9. videoda adı geçen Habertürk sunucusu Veyis Ateş, kanal yönetimi tarafından süresiz izne çıkarıldı.

Şu ana kadar hakkındaki iddialarla ilgili bir açıklama yapmayan Ateş, herkese açık olan Instagram hesabının gizlilik ayarını değiştirdi. Bundan sonra Instagram'da Ateş’in hesabını görmek isteyenler 'takip isteği’ gönderecek. Ateş, Twitter hesabında ise henüz bir değişiklik yapmadı.

whatsapp-image-2021-06-17-at-10-07-45.jpeg

‘Veyis Ateş olayı’nın ardından Habertürk’te neler yaşandı?

Sözcü yazarı İsmail Saymaz. Bugünkü köşesinde Peker’in, Veyis Ateş iddialarının ardından Habertürk’te neler yaşandığını anlattı. Kanal yönetiminin Ateş'ten savunma istediğini belirten Saymaz, süreci şöyle aktardı: 

Ateş'ten savunma istendi

Peker'in açıklamaları Habertürk TV'ye bomba gibi düştü. Televizyon yetkililerinden öğrendiğim kadarıyla Ciner Yayın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ, aynı gün Ateş'e “Doğru mu?” diye yazılı şekilde sordu.

Ateş, kesin bir dille reddetti.

Paramount Otel'de Cihan Ekşioğlu'nun davetlisi olarak kaldığını, bu sırada Korkmaz ile tanıştığını, başka hiçbir şekilde görüşmediklerini söyledi. Korkmaz ile gazetecilik dışı ilişkisinin bulunmadığını anlattı.

Tekdağ, “Yazılı açıklama yap, yalanla. Şaibe kalksın, sana sahip çıkalım” dedi.

Ateş, hazırladığı yazılı metni Tekdağ'a gönderdi.

Girişe “Kurumuma, mesleğime ve aileme saygımdan ötürü…” diye yazıldı.

Ancak Ateş, açıklamayı paylaşmadı. Dört saat sonra Tekdağ'ı arayarak “Vazgeçtim. Peker saldırır, çocuklarıma zarar verir” dedi. Tekdağ, “Açıklamayı yapıp yapmamak senin bileceğin iş. Yapmazsan gazeteciliği sürdüremezsin, bunu da bil” dedi.

Tekdağ, Ateş'i süresiz izne çıkardı.

Ta ki Korkmaz, geçen cumartesi Yılman'a kaydı dinletene…

Ertesi gün Fatih Altaylı'yı arayana değin.

İki gazetecinin yazmasıyla iddia kamusallaştı.

Habertürk, pazartesi günü Ateş'ten savunma istedi.

Evrak salı günü Ateş'e ulaştı.

İhtimal, Ateş'in işine son verilecek.

Habertürk yetkilileri bana şunları söyledi:

“Bunu kimse kaldıramaz. İddialar gazetecilikle ilgili değil. Biz işin böyle bir boyutu olduğuna (para istendiğine) ikna olduk.”

Sedat Peker Veyis Ateş, ne demişti?

Çete lideri Sedat Peker, 6 Haziran Pazar günü yayınladığı 9. videoda, Veyis Ateş hakkında, "Bodrum’da Paramount Otel var. Sahibi Sezgin Baran Korkmaz. Bu arkadaş Türkiye’de de aranıyor ABD’de de aranıyor. Otelinde kimler var? Veyis Ateş. Sizin aranan adamın otelinde ne işiniz var? Sizin maaşınız kaç para? Hani fatura? Bu bile suç. Daha da çıkacak. Veysi. Senin kayıtlar da çıkacak.

28 Aralık’ta operasyon yapılıyor. 29 Aralık 45 milyon doların ödenmesi gereken tarih. Sezgin Baran’ın karısını gözaltına alıyorlar. Bu Veysi. Ben olayı toparlayayım diye arayan bu Veyis. Aranan adamın oteline gidiyorsun, kalıyorsun, on binlerce yüz binlerce avro hesap ödemiyorsunuz. Sonra da adamı gasp ediyorsunuz. Kayıtlar var" demişti.

 

KAYNAK: