Sosyal medya bu köprüyü konuşuyor: Çorum dediler, Londra çıktı

Sosyal medya bu köprüyü konuşuyor: Çorum dediler, Londra çıktı
Çorum'da olduğu iddia edilen bir köprü görseli sosyal medyanın gündeminde... Köprünün Çorum'da olduğu iddia ediliyordu. Teyit.org araştırdı, köprünün Londra'da olduğu ortaya çıktı.

Sosyal medyanın gündeminde olan ve çok konuşulan bu köprünün Çorum'da olduğu iddia edilmişti. Sosyal medyada bir kullanıcı, Çorum Belediyesi'ne ait olduğu iddia edilen köprünün fotoğrafını paylaştı. Fotoğrafta penise benzer gölge yer alınca Twitter'da bu paylaşım kısa sürede gündem oldu.

Gazete Duvar'ın haberine göre Teyit.org fotoğrafı araştırdı ve "İddiaya konu fotoğraf 2009 yılından beri dolaşımda... Birçok kez farklı platformlarda, farklı dillerde yapılan paylaşımlara konu olmuş. Tersine görsel arama yöntemi ile arama yaptığımızda köprünün Londra’daki Westminster Köprüsü olduğu bilgisine ulaşmak mümkün. Google Maps üzerinden de konumu doğrulayabiliyoruz.

1693309865682-yeni-proje-3.jpg

Bu köprü Çorum'da değil Londra'da. Korkuluklarında üç yapraklı yonca şekli bulunan Westminster Köprüsü'nün gölgesi, yılın bazı günlerinde öğle saatlerinde penis şeklinde görünüyor. Thomas Page ve Charles Parry tarafından tasarlanan köprü 1862’de kullanıma açılmış" ifadelerine yer verildi.

Etiketler :