'Simpsonlar'dan Yeni Kehanet: 2023'ün Sonbaharında Kosova-Sırbistan Savaşı Çıkabilir

'Simpsonlar'dan Yeni Kehanet: 2023'ün Sonbaharında Kosova-Sırbistan Savaşı Çıkabilir
ABD'li gazeteciden 'Simpsonlar' uyarısı: Sonbaharda savaş çıkabilir...

ABD'li gazeteci Natalie Morris, en son Titan denizaltı faciası ile gündeme gelen ABD'nin en uzun soluklu dizisi Simpsonlar'ın (The Simpsons) 2023 sonbaharında" Kosova'da savaş çıkacağını" öngördüğünü öne sürdü.

ABD'li gazeteci Natalie Morris, ABD'nin en uzun soluklu dizisi olan ve kehanetleri ile dikkat çeken Simpsonlar'ın (The Simpsons) 2023 sonbaharında "Kosova'da savaş çıkacağını" öngördüğünü öne sürdü.

simpsons4.jpg

2005 yılında yayınlanan dizinin "Home Away From Homer" bölümüne atıf yapan Morris, şunları kaydetti:

"Simpsonlar'ın 2023 sonbaharında Kosova ve Sırbistan arasında savaş çıkacağını öngördüğü tabloyu gördünüz mü? Bu, uğursuz görünüyor."

Morris'in işaret ettiği tabloda "Kosova'da Sonbahar" ifadeleri yer alıyor.

Morris dizinin bir sahnesinde "ilginç bir ayrıntı" daha olduğunu söyledi.

simpsons3.jpg

Sahnedeki "Oppenheimer" tablosuna dikkat çeken Morris, "Aynı sahnede Simpsonlar sinemaya geliyor ve burada "Oppenheimer" filmini gösteriyorlar. Yıl 2023 ve Oppenheimer filmi gösteriliyor" dedi.

Uzun süredir devam eden Amerikan animasyon komedisi "The Simpsons", gelecekteki olayları öngörme konusundaki esrarengiz yeteneğiyle insanların kafasını kaşımaya devam ediyor. Doğru tahminleriyle tanınan animasyon serisinin, artık "Oppenheimer" filminin galasını ve aynı yılın sonbaharında Kosova-Sırbistan savaşının patlak vereceğini önceden haber verdiği iddia ediliyor.

simpsons2.jpg

Amerikalı gazeteci Natalie Morris yakın zamanda televizyona çıktığında, "Simpsonlar"ın Balkanlar'daki savaş sahnelerini tasvir eden özel bir bölümüne dikkat çekti; bu aynı zamanda J. Robert Oppenheimer hakkında komik bir şekilde 2023'te bu hafta vizyona girecek olan filmin vizyona girmesiyle aynı zamana denk geldi. 2023 yılında Kosova ile Sırbistan arasında.

İlk olarak 2005'te yayınlanan "Home Away From Homer" (16. sezonun 20. bölümü) bölümüne atıfta bulunan Morris, Simpsons ailesi bir sinemaya geldiğinde "Oppenheimer" filminin reklamının belirgin bir şekilde gösterildiğine dikkat çekti.

simpsons1.jpg

Aynı bölümde, Balkanlar'da gerilimin tırmandığı bir dönemde pek çok kişinin dikkatini çeken Balkanlar'daki çatışmayı konu alan bir film yer alıyor ve Christopher Nolan'ın yönettiği "Oppenheimer" da aynı yıl vizyona girmeye hazırlanıyor.

simmpsons.jpg

Yayın tarihi boyunca "Simpsonlar"ın bir dizi gerçek dünya olayını tahmin ettiği iddia edildi. Disney'in Fox'u satın alması, Donald Trump'ın başkanlığı, Kamala Harris'in başkan olması, Columbus heykelinin devrilmesi, akıllı saatlerin ortaya çıkışı, Ebola ve Kovid-19 salgınları, eski bir Beatles mektubunun bulunması, 11 Eylül saldırıları, ve Lady Gaga'nın Super Bowl'daki hava performansıyla birlikte, animasyon şovu görünüşe göre günümüzün bir kehaneti haline geldi.

oppenheimer-simpsons.jpg

Dünyanın 2023 sonbaharında herhangi bir olası gerilime karşı gözü Balkanlar'dayken, "Simpsonlar" bir kez daha insanları onun bir tür kehanet gücü taşıyıp taşımadığını, yoksa sadece eğlenceli bir tesadüf mü olduğunu merak etmeye yöneltti.

Etiketler :