Saçlarınızı Böyle Yıkayın

Sağlıklı ve parlak saçlar herkesin hayali. Söz konusu kalın ve bakımlı saçlar olunca, kadın- erkek ayırtetmeksizin herkesin isteği. Saçlarınızın dökülmesini önlemek, daha güçlü saçlara sahip olmak için kullanılan ürünler...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Saçlarınızı Böyle Yıkayın

Sağlıklı ve parlak saçlar herkesin hayali. Söz konusu kalın ve bakımlı saçlar olunca, kadın- erkek ayırtetmeksizin herkesin isteği. Saçlarınızın dökülmesini önlemek, daha güçlü saçlara sahip olmak için kullanılan ürünler bazen yarardan çok zarar verebiliyor. Eğer çok saç kaybediyorsanuz, o zaman saçlarınızı yıkarken daha özenli davranmanız, ve saç rutininizi değiştirmeniz gerekiyor.

Foto: Shutterstock

İşte mükemmel saç bakımı için ipuçları

Saçlarınızı şampuan ile yıkadıktan sonra durulama aşaması oldukça önemli. İyi durulanmamış saçlar kimyasallardan arınmadığı için saçlarda ağırlaşmalara neden oluyor. Ayrıca donuk bir görüntüye neden olan durulanmamış saçlar çok kolay kırılıyor ve dökülmelere neden oluyor.

Saç kremleri bazı saçlarda ağırlaşmalara neden olabilir. Bu durumda saç kremlerini uygularken saçlarınızı ortadan ikiye ayırın ve kremi saç uçlarınızdan başlayarak uygulamaya devam edin.  Ardından duşta büyük dişli bir tarak kullanarak tarayın. Böylece saçlarınız sağlıklık ve parlak olmaya devam edecek.

Foto: Shutterstock

Eğer saçlarınızı kuruturken havlu ile kuvvetli bir şekilde kurutanlardansınız bu alışkanlığınızdan vazgeçmizde fayda var. Çünkü havlu ile karıştırarak kuruttuğunuz saçlarınız kırılıp, dökülecek ve canlılığını yitirecektir. Bunun yerine duştan çıktan sonra saçlarınızı bir havlu ile yavaşça suyunu sıkın.