Kimse Doğrusunu Bilmiyor! Kahve İçtikten Sonra Sakın Bu Hatayı Yapmayın

Kimse Doğrusunu Bilmiyor! Kahve İçtikten Sonra Sakın Bu Hatayı Yapmayın
Kahve içtikten sonra çoğu zaman telvesi çöpe atılır. Ancak kahve telvesini kullanabileceğiniz çok fazla alan bulunuyor. Özellikle Türk kahvesinin telvesi ile yapılacakların sınırı yok. İşte kahve telvesi hakkında bilmeniz gerekenler...

Bir fincan aromatik kahvenin tadını çıkardıktan sonra, telveler her zaman çöpe ya da lavaboya gider çünkü kullanılamayacağı düşünülür. Aslında belli başlı alanlarda alternatif kullanımları mümkündür. Kendiniz ya da eviniz için bazı ufak şeyler üzerinde kahve telvesinden faydalanabilir, böylece zamandan ve paranızdan tasarruf edebilirsiniz. Gelin bunlardan bazılarını görelim:

1. Evcil Hayvanınızın Tüy Bakımını Yapmak İçin Harika Bir Çözümdür

Garip gelebilir ancak ılık suyla karıştırılmış kahve telvesi evcil hayvanınız için harika bir tüy bakım kremi olabilir. Birkaç ovuşturmadan sonra dostunuzun tüyleri yumuşar, parlar ve taranması çok daha kolay hale gelir. Bazıları pire ve diğer parazitleri cildinden uzaklaştırdığını söyleyecek kadar ileri gider. Fakat bu henüz yeterince test edilmemiş ve kanıtlanmamıştır.

kahve2.jpg

2. Buzdolabı Kokusunu Giderir

Farklı türde yiyecekleri buzdolabında saklamak bazı kötü kokulara sebep olabilir. Bunu önlemek için bir çay tabağına kahve telvesi ve üzerine birkaç damla vanilya özü damlatıp buzdolabına koyarsanız kötü kokuyu kolayca etkisiz hale getirebilirsiniz. Hazırladığınız bu karışım kötü kokuları hızlıca emecektir.

3. Yüz Peelingi Yapabilirsiniz

Yüzünüze kahve telvesi sürmek, oldukça bilinen ve uygulanan bir bakımdır. Kahve, ciltteki ölü dokuyu temizler ve cildi sıkılaştırır. Düzenli olarak bu uygulamayı tekrar etmek, aynı sonucu veren yüksek bütçeli tedavilerden sizi kurtarır.

kahve3.jpg

4. Ayakkabı Kokularını ve Ayak Kokusunu Giderir

Kahve telvesi, ayakkabılarınızdan yayılan kötü kokuyu azaltmaya yardımcı olur. Ek olarak, kötü kokan ayaklar için kahve telvesi iyi bir çözümdür. Her akşam düzenli olarak kahve telvesini ayaklarınıza sürüp 15 dakika kadar bekletin ve sonra ılık bir suyla iyice yıkayın. Bir süre sonra kötü ayak kokusu ortadan kalkacaktır.

5. Saçlarınızı Parlatır

Pek çok kadın parlak saçlara sahip olmak ister. Bazıları bunun için çok para harcar. Aslında buna hiç gerek yok.

Oldukça ucuz bir maliyetle saçlarınızı parlatabilirsiniz. Bunun için, saçınızı kahve telvesi ile ovun ve birkaç dakika bekleyin. Ardından bol suyla iyice yıkayın.

6. Evinizdeki Karıncaları Uzaklaştırır

Karıncalar dünyamız için faydalı canlılardır. Yine de onları evimizde beslemek can sıkıcı olabilir. Fakat bu durumdan kurtulmak kahve telvesi ile mümkün. Karıncalar kahve kokusunu hiç sevmez. Evinizin belli başlı noktalarına, özellikle mutfağa kahve telvesi sürün. Bir süre sonra karıncalar evinizden uzaklaşacaktır.

7. Doğal Bir Boyadır

Kahve telvesini iyice karıştırırsanız yumuşar ve boya yapılacak bir kıvama ulaşır. Elde ettiğiniz bu boyayı özellikle ahşap boyama hobiniz için kullanabilirsiniz.

Etiketler :