Kim Kardashian'dan Biden'e tebrik mesajı

Kim Kardashian'dan Biden'e tebrik mesajı

Ermeni asıllı ABD'li TV yıldızı Kim Kardashian, 1915 olaylarını 'soykırım' olarak niteleyen ABD Başkanı Joe Biden'a teşekkür etti.

Instagram hesabından yaptığı paylaşımda Ermenistan bayrağını da kullanan Kardashian, şu ifadeleri kullandı:
"100 yılı aşkın süredir gerçek için mücadele ettikten sonra Ermeniler, Biden’ın 1915’teki katliamı soykırım ilan etmesiyle beklediği ve dua ettiği tanınmayı aldı. Ermeni toplumu için uzun bir yoldu, her yıl soykırımın tanınmasına biraz daha yaklaştık. Nihayet o gün geldi"

kim-kardashian.png

'Kaybettiklerimizi anmaya devam edeceğiz' 

"Başkalarının söylememeyi tercih ettiği gerçekleri konuşma cesaretine sahip olduğu için Biden'a teşekkür ediyorum" diyen Kardashian, şunları kaydetti:
“Kökenlerimle, Ermeni toplumlarıyla gurur duyuyorum. Başkan Biden’a her Ermeni’ye bugünü ve bu gerçeği sunduğu için minnettarım. Hiçbir şey katledilen Ermenileri geri getirmeyecek olsa da umarım aileler biraz huzura erer. Her yıl bugün kaybettiklerimizi anmaya devam edeceğim ama soykırımın tanınmasıyla, geçmişteki zulümlerin bir daha yaşanmasına izin vermeyeceğimiz umuduyla bunu yapacağım“

Kardeşi Khloe'den de teşekkür gelmişti 

Kardashian ailesi üyesi televizyon yıldızı Khloe Kardashian, ABD Başkanı Joe Biden'a 1915 olaylarını 'Ermeni Soykırımı' olarak tanımlaması nedeniyle bugün yaptığı Instagram paylaşımıyla teşekkür etmişti.