Kendinizi istemeye istemeye az yağlı peynir yemeye mi zorluyorsunuz? O zaman bu son çalışmayı okumaktan mutlu olacaksınız

Kendinizi  istemeye istemeye az yağlı peynir yemeye mi zorluyorsunuz? O zaman bu son çalışmayı okumaktan mutlu olacaksınız
American Journal of Clinical Nutrition'da yayınlanan çalışma, normal yağlı peynir yemenin kötü kolesterolümüz (LDL) üzerinde hiçbir etkisinin olmadığını, ancak iyi kolesterolümüz (HDL) üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu gösteriyor gibi görünüyor.

Peynir havasında mısınız? İşte Neden Az Yağlı Peynir Yerine Tam Yağlı Seçenekleri Düşünmelisiniz

American Journal of Clinical Nutrition'da yayınlanan çalışma, normal yağlı peynir yemenin kötü kolesterolümüz (LDL) üzerinde hiçbir etkisinin olmadığını, ancak kan dolaşımını temizleyen iyi kolesterolümüz (HDL) üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu gösteriyor gibi görünüyor. kötü kolesterolden kurtulmaya yardımcı olur.

peynir1.jpg

Diyet kılavuzları genellikle kalp hastalığı, diyabet ve felç gibi risk faktörlerini önlemek için peynir gibi doymuş yağ oranı yüksek gıdalardan kaçınılması gerektiğini önerir . Ancak Kopenhag Üniversitesi Beslenme Bölümü'ndeki araştırmacılar, LDL'ye dayanarak, normal yağlı peynir yiyen kişilerin bu risk faktörlerini artırmadığını gösterdiğini keşfettiklerinde şaşırdılar.

Bu çalışmanın sadece 12 hafta uzunluğunda olduğunu ve üç gruba (az yağlı peynir, normal yağlı peynir ve peynirsiz) ayrılmış 139 test deneğini içerdiğini belirtmek önemlidir. Bununla birlikte, bunun bilim adamlarının yağı azaltılmış süt tüketimini öneren diyetlere ilk kez karşı çıkmadığını da belirtmek önemlidir .

peynir.jpg

12 haftalık çalışma boyunca peynir yiyen katılımcıların kan basıncı, insülin seviyeleri, glikoz seviyeleri veya bel ölçümleri üzerinde önemli bir etki görülmedi. Ancak normal yağ tüketen grupta HDL seviyelerinde bir artış görüldü. Bu, günde bir blok peynir yemek anlamına gelmez. Buradaki oyunun adı ılımlılıktır .

Sean Curry'nin şekerle ilgili bölümünde söylediği gibi : "Daha az şeker yiyin. Doğada gerçekten var olan bir şeye en azından kavramsal olarak bağlayabileceğiniz şeyleri tüketmeye çalışın. Her gün biraz daha uzağa koşun. Pazarlamacıların size hayatınızı nasıl yaşayacağınızı söylemesine izin vermeyin.”

Bu, artık kendinizi standartların altındaki peynirlerle sınırlamanız gerekmediği anlamına geliyor; Bir dahaki sefere markete gittiğinizde normal yağ bloğunu tercih edin.

Etiketler :