Japon Banyo Ritüeli: Kaplıcaları Bu Kadar Eşsiz Kılan Nedir?

Japon Banyo Ritüeli:  Kaplıcaları Bu Kadar Eşsiz Kılan Nedir?
Japonlar antik çağlardan beri kendi bölgelerindeki doğal kaplıcaların çevresine inşa edilmiş halk hamamlarını ziyaret ediyor. Japonya'da kaplıca banyo ritüeli bütünsel bir sağlıklı yaşam geleneği olarak kabul ediliyor çünkü sadece cildi temizlemekle kalmıyor, aynı zamanda stresi, endişeleri ve hastalıkları da ortadan kaldırıyor.

Kaplıcaları Bu Kadar Eşsiz Kılan Nedir?

Jeotermal olarak ısıtılan yeraltı suları nedeniyle belirli coğrafi bölgelerde doğal olarak kaplıcalar oluşur. İnsanlar hastalıklardan iyileşmek için birkaç günlüğüne buraya gelirler, bu nedenle eski çağlardan itibaren kapiıcalar kutsal yerler olarak kabul edilirler.

Tedavi edici özellikleri nedeniyle kaplıcalarda banyo yapmak günümüzde bütünsel bir yaşam tarzı yaşamanın bir parçası haline geldi. Banyo ritüeline başlamak için, yıkananların vücutlarını sabun ve suyla yıkayarak tüm kirleri temizlemeleri ve vücutlarını iyice temizlemeleri gerekir.

japon-kaplica1.webp

Temizlendikten sonra kaplıcaya girebilirsiniz. Bu kaplıcalardaki su mineral bakımından zengindir ve iyi bir ıslanma sizi içten dışa doğru canlandıracaktır.

Başlangıç ​​olarak, kükürt bakımından zengin kaplıcalar kan basıncını yönetmeye yardımcı olabilirken, hidrojen-karbonat açısından zengin kaplıcalar cildinizi yumuşatabilir. Ayrıca sodyum ve kalsiyum gibi mineraller açısından zengin olan, ağrı ve sızıların yanı sıra sindirim sorunlarına da yardımcı olabilecek bazı kaplıcalar da vardır.
Bu maden sularının iyileştirici güçleri çok çeşitli yaşlanma karşıtı ve cildi güzelleştirici özelliklere sahiptir. Gözeneklerinizi temizler ve hatta iltihabı azaltır, ayrıca egzama gibi cilt rahatsızlıklarını da tedavi eder.

Banyodan sonra cildiniz daha yumuşak, zihniniz daha sakin olacak ve ritüelin sonunda vücudunuzun her santimini daha temiz hissedeceksiniz. Bunun faydaları inkar edilemez.

Etiketler :