Hamas Yerine Humus Diyen Trump Alay Konusu Oldu! Yok Babagannuş

Hamas Yerine Humus Diyen Trump Alay Konusu Oldu! Yok Babagannuş
ABD'nin "efsane" başkanlarından biri olmayı başaran Donald Trump, bir gafa daha imza attı. "Kendisi başkan olsa Hamas'ın İsrail'e asla saldıramayacağından" bahsederken komik duruma düştü.

Hafta sonu İsrail'deki saldırılar için "humus"u suçluyormuş gibi göründüğünden Donald Trump'la dalga geçiliyor.

ABD'nin Iowa eyaletinin Cedar Rapids kentinde düzenlenen bir mitingde Trump, Hamas'ın adını birkaç kez yanlış telaffuz ederek "humus" demiş gibi göründü.

Konuşmadan kısa bir video sosyal medyada viral oldu ve eski başkan, TV sunucusu Jimmy Kimmel tarafından da alaya alındı.

Programının açılış monoloğunda Kimmel, Trump'ın konuşmasının "Ortadoğu'da süregelen bu çatışmaya ilişkin sahip olduğu derin anlayışı" gösterdiğini söyleyerek espri yaptı.

Kimmel, "Dünyada başka birinin buna birazcık bile benzeyen bir şey yapabileceğini düşünebiliyor musunuz?" diye sordu.

Tüm zamanların en İsrail yanlısı başkanı olduğunu iddia eden adam, cumartesi günü Cedar Rapids'teydi ve Ortadoğu'da süregelen bu çatışmaya dair derin bir anlayışa sahip olduğunu gösterdi.

"Evet humus, babagannuş, yaptıkları şey utanç verici" diye espri yaptı.

Eski başkan, konuşmanın kısa bir videosunun viral hale gelmesinin ardından sosyal medyada da geniş çapta alay konusu oldu.

Meidas Touch'ın genel yayın yönetmeni Ron Filipkowski videoyu şu ifadelerle paylaştı:

Söylenene göre İsrail humus tarafından saldırıya uğramış.

Başka bir kişi yorum yaptı:

Humus İsrail'e saldırırken Facebook'ta sessiz kalacağımı düşünüyorsanız çok beklersiniz.

Hamas'ın İsrail'e saldırısının ardından Trump, kendisine ait Truth Social platformunda bu saldırının o başkanken asla gerçekleşmeyeceğini iddia etti.

"İSRAİL'E YAPILAN KORKUNÇ SALDIRI, UKRAYNA'YA YAPILAN SALDIRI GİBİ, BEN BAŞKAN OLSAYDIM ASLA GERÇEKLEŞMEZDİ - HİÇ ŞANSI YOK!" dedi.

Etiketler :