Dünyanın Gözü İngiltere'de! Galler Prensi William Hazırlanıyor

Dünyanın Gözü İngiltere'de! Galler Prensi William Hazırlanıyor
Elizabeth'in 96 yaşında hayata veda etmesinin ardından 75 yaşında tahta geçen Charles'a kanser teşhisi kondu. Charles'ın hastalığının ardından gözler William'a çevrildi.

Charles'a kanser teşhisi konulmasının ardından, Galler Prensi William tahtın varisi olmaya hazırlanıyor. Galler Prensi William, babasının birçok görevini üstlenmeye başladı ve ekibini yeniden düzenlemeye başladı. Prens, babasının kanser teşhisi konulmasının ardından kraliyet görevlerini devralırken, özel sekreter olarak eski bir diplomatı atadı.

Kensington Sarayı tarafından yapılan açıklamaya göre, daha önce Liberal Demokrat lideri Paddy Ashdown ile çalışan Ian Patrick'in bu görevi üstleneceği belirtildi. Patrick, Dışişleri, Milletler Topluluğu ve Kalkınma Ofisi'nde çalışmadan önce 2002-2006 yılları arasında Bosna'da Lord Ashdown'a yardımcı olmuştu. Ayrıca Crohn's & Colitis UK adlı yardım kuruluşunun yönetim kurulunda yer alıyor.

william-charles.jpg

Prens William, Çarşamba günü Windsor Şatosu'nda bir yemin törenine ev sahipliği yaptıktan sonra aynı akşam Londra hava ambulansı yardım gala yemeğine katılarak halka teşekkür etti ve krala destek mesajları iletti.

Kral 3. Charles'ın yakın zamanda hastanede prostat büyümesi için bir prosedür geçirdiği ve bu sırada tespit edilen ve tanımlanamayan bir kanser için düzenli tedavi göreceği açıklanmıştı. Bu nedenle kralın günlük programları hızla yeniden düzenlendi. 42 yaşındaki Galler Prensesi Catherine'in ise hastalık sonrası iyileşme sürecinde olduğu için resmi görevlerine Paskalya'dan sonra devam etmesi beklenmiyor.

Etiketler :