Daire 16 sosyal medyanın gündeminde: Tek biz yaşamıyoruz bu dünyada, hayvanlar da var!

Sosyal medyada yayınlanan ve komşularına tepki gösteren İbrahim Kaya isimli yurttaşın isyanı Twitter ve Ekşi Sözlük gündeminin birinci sırasına yerleşti. Videoda, İbrahim Kaya isimli yurttaş, kapı önünde baktığı sokak köpeğinin alınması için belediyeyi arayan komşularına, "Tek biz yaşamıyoruz bu dünyada, hayvanlar da var. Kime zararı var bu köpeğin, biraz insan olalım ya!" diye tepki gösteriyor.

Sosyal medya, 'İbrahim Kaya Daire 16'yı konuşuyor. Twitter ve Ekşi Sözlük gündeminin ilk sırasına yerleşen videoda sokak köpeğine bakan İbrahim Kaya isimli yurttaş, belediyeyi arayıp köpeğin alınmasını isteyen komşularına isyan ediyor. 

'Biraz insan olalım! 

"Tek biz yaşamıyoruz bu dünyada, hayvanlar da var. Kime zararı var bu köpeğin, biraz insan olalım ya!" diye tepki gösteren yurttaşın isyanı şöyle: 

Sokağın köpeği, apartmanın köpeği değil bu. Herkesin köpeği bu. Bu köpeği buradan alınsın diye kim telefon ediyorsa, kim yapıyorsa hesabını soracağım. Sokağın köpeğini, herkesin baktığı köpeği, hiç kimseye zararı olmayan şu köpeği alınsın diye belediyeyi kim arıyorsa kim arıyorsa uğraşacam onunla

Tek biz yaşamıyoruz bu dünyada, hayvanlar da var. Kime zararı var bu köpeğin, kime zararı var? Biraz insan olalım ya, insan! İnsan olalım yeter ya! Apartmanın içine giriyorsa kapıyı açık tutmayacaksın. Kim açık tutuyorsa duyarlı olacak, insan olacak, kapıyı açık tutmayacak. 

Şu kadarcık yeri çok görmeyeceksiniz bu hayvanlara herkese söylüyorum. Daire 16'dayım, adım İbrahim Kaya, yeter be!

Sosyal medyadan destek

İbrahim Kaya'ya destek olan binlerce yurttaş viral olan görüntülerini paylaştı. İşte İbrahim Kaya için yapılan paylaşımlardan bazıları: