Halk TV Canlı Yayın
Buket Aydın boşandı
"Yeni bir hayata başlayacağım" diyerek Kanal D Ana Haber'deki görevinden istifa eden Buket Aydın, dün de yedi yıllık eşi Erce Baykal'dan boşandı.

Uçankuş'un haberine göre; geçtiğimiz haftasonu da Kanal D'deki ana haber sunuculuğu görevinden istifa eden Buket Aydın bugün Beykoz 1. Aile Mahkemesi'nde görülen dava sonunda eşi Erce Baykal'dan boşandı. Son derece sessiz sedasız ve gizlice yapılan duruşmada iki tarafta da birbirinden hiçbir şey talep etmeyince boşanma tek celsede sonuçlandı.

Buket Aydın'ın avukatı Altın Mimir'in katıldığı duruşmada çocukları da olmadığı, her iki taraf da herhangi bir talepte bulunmadığı için tek celsede boşanma gerçekleşmiş oldu.Taraflar Yargıtay'a başvurma talebinde bulunmayacaklarını ibraz etmeleri nedeniyle boşanmada bir günde kesinleşmiş oldu.

Nasıl boşandı?

Tüm dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan yeni tip coronavirüs (Covid-19) nedeniyle Adliyeler bir süredir kapalı. Birçok duruşma ileri bir tarihe ertelenirken, Buket Aydın'ın nasıl boşandığı sorusu ise kafalarda soru işareti oluşturdu. Aydın'ın boşandığı haberinde; Adliyeler kapalıyken çiftin nasıl boşandığı, imtiyazlı bir muamele mi yapıldığı, yoksa daha önceden mi boşandığı sorularına yanıt verilmedi.

Ne olmuştu?

Ünlü sunucu Buket Aydın da Kanal D'den ayrılırken yaptığı açıklamada "Yepyeni bir hayata" başlayacağının sinyallerini vermişti. Aydın, istifa açıklamasında "16 yıldan beri size haber verme görevimi layığıyla yerine getirebilmek adına büyük bir özveriyle çalışmaktayım. Bu yaklaşımın tezahürü olarak son 2 yıldır Demirören Medya Grubu bünyesinde üstlendiğim ağır sorumluluğumu gereği gibi ifa etmek için yaşadığım yorgunluk beni ve ailemi yıpratmış durumda. Durup dinlenip, yeni bir yola yenilenmiş enerjimle çıkabilmek adına üstlendiğim görevlerimden istifa ederek ayrılıyorum." demişti.
 

İlgili Haberler