Beyin ameliyatı geçiren Emilia Clarke: Hayatıma devam edebilmem mucize

Beyin ameliyatı geçiren Emilia Clarke: Hayatıma devam edebilmem mucize
Yaşadığı beyin anevrizmaları sebebiyle ameliyat olan oyuncu Emilia Clarke, ameliyat sonrası yaşadıklarını "Beynimin artık kullanılamayan alanları var ve bu durum beni çok güldürüyor" diyerek anlattı.

Game of Thrones dizisinde Khaleesi rolüyle tanınan Emilia Clarke, beyin ameliyatı geçirdi. Ameliyat sonrası durumunu paylaşan Clarke "Beynimin artık kullanılamayan alanları var ve bu durum beni çok güldürüyor" dedi.

Geçirdiği beyin anevrizması sonrası yaşadıklarını anlatan Clarke, sağlık sorununun ardından hâlâ konuşabiliyor olmasının ve hayatına tamamen normal bir şekilde devam edebilmesinin 'mucize' olduğunu söyledi.

'Beni çok güldürüyor'

Yahoo News'ta yer alan habere göre, BBC1’in Sunday Morning programına konuk olan oyuncu "Ben bundan kurtulabilecek gerçekten, gerçekten, gerçekten çok küçük bir azınlıktanım. Bu süreçte çok fazla perspektif kazanıyorsunuz. Beynimin artık kullanılamayan alanları var ve bu durum beni çok güldürüyor" dedi.

Hafızasını kaybetti

Yaşadığı anevrizmalardan sonra bir müddet kendi adını hatırlayamadığını ifade eden Clarke, "Her zaman iyi bir hafızam vardı. Oyuncu olarak en önemli yeteneğim bu. Bu süreçte bunu devamlı olarak test ettim ve kaybetmekten çok korktum" diye konuştu.

35 yaşındaki oyuncu, 2011 ve 2013 yıllarında iki beyin anevrizmasından kurtulduğunu açıklamıştı.