Şarkıcı Gwen Stefani'ye 'kültür hırsızı' suçlaması

Şarkıcı Gwen Stefani'ye 'kültür hırsızı' suçlaması
Şarkıcı Gwen Stefani'nin Sean Paul'le düet yaptığı 'Light My Fire' şarkısının yayınlanan video klibi sonrası Stefani, sosyal medyada siyahların kültürünü çalmakla suçlandı.

Şarkıcı Gwen Stefani'nin Sean Paul'la düet yaptığı 'Light My Fire' şarkısı yayınlandı. Şarkının video klibinde Jamaika bayrağı motifli bir elbise giyen Stefani, sosyal medyada siyahların kültürünü çalmakla suçlandı.

Sosyal medyada tepkiler yükseldi

PageSix'te yer alan haberde, bir sosyal medya kullanıcısının yaptığı paylaşımda "Kimse bir kültürü Gwen Stefani'nin yaptığı gibi kendine mal edemez" yazdı.

Şarkıcının dinleyicileri de tepkilere yanıt vererek, “Kendine mal etmiyor. Bunu takdir ediyor ve saygıyla yapıyor. Her zaman kültüre sevgi göstermiştir. Bazı insanlar bunu sadece çıkar için yapar, o sevdiği için yapıyor" dedi.

Stefani ise geçtiğimiz yıl 'kültürü çaldığı' suçlamalarına sadece saygı duyduğunu belirterek, "Birbirimizin kültürlerini paylaşmaya izin vermeseydik ne olurduk? Bu kadar güzelliğe sahip olmazdık. Birbirimizden öğreniyoruz, birbirimizden paylaşıyoruz, birbirimizden büyüyoruz. Ama tüm bu kurallar bizi gittikçe daha fazla bölüyor" demişti.