Ricky Martin'e ensest davası: 50 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya

Ricky Martin'e ensest davası: 50 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya
Dünyaca ünlü pop yıldızı Ricky Martin'in, 21 yaşındaki yeğeni ile ilişki yaşadığı, ayrılıklarının ardından yeğenini korkutan eylemlerde bulunduğu için hakkında suç duyurusunda bulunularak uzaklaştırma kararı alındığı bildirildi.

Porto Riko gazetesi El Vocero, 50 yaşındaki pop yıldızı Ricky Martin ile uzaklaştırma kararı talep eden tarafın birkaç ay boyunca birlikte olduğunu bildirdi. Gazete ayrıca kararda ikilinin iki ay önce ayrıldıklarının belirtildiğini de aktardı. Ancak, Martin'in ayrılığı kabul etmediği ve suç duyurusunda bulunan kişinin evinin etrafında dolaştığı iddia ediliyor.

Fiziksel ve duygusal şiddet iddiası

İspanyol haber sitesi Marca, kararı talep eden kişinin Porto Rikolu şarkıcının yeğeni Dennis Yodiel Sanchez olduğunu bildirdi. Habere göre Martin'in, 21 yaşındaki Sanchez'i yedi aylık ilişkileri sırasında fiziksel ve duygusal olarak taciz ettiği iddia ediliyor.

50 yıla kadar hapis cezası

People Español'a göre davanın duruşması 21 Temmuz'da yapılacak. Dergi, ensest iddiaları nedeniyle Martin'in 50 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalabileceğini belirtiyor.

Martin'in temsilcilerinden yalanlama

Uzaklaştırma kararı haberi çıktığında Martin'in temsilcileri iddiaların doğru olmadığını söyledi.

Martin'in temsilcileri People'a verdikleri demeçte, "Ricky Martin hakkında uzaklaştırma kararı alınmasına neden olan iddialar tamamen yanlış ve uydurmadır. Bu konuda gerçekler ortaya döküldüğünde müvekkilimiz Ricky Martin'in tamamen haklı çıkacağından eminiz" açıklamasında bulundular.

'Karakterimi yansıtan saygınlıkla karşılık vereceğim'

Şarkıcı da Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Hakkımda alınan uzaklaştırma kararı tamamen yanlış iddialara dayanmaktadır, bu nedenle yargı sürecinde gerçeklerle ve karakterimi yansıtan saygınlıkla karşılık vereceğim. Devam eden bir hukuki mesele olduğu için şu anda detaylı açıklama yapamıyorum. Gelen destek mesajlarınız için minnettarım ve bunları tüm kalbimle kabul ediyorum" ifadelerini kullandı.

Menajeri para davası açmıştı

Geçtiğimiz ayın sonlarında, Los Angeles Merkez Bölge Mahkemesi'ne sunulan yasal belgelere ulaşan derginin haberine göre, Martin'e eski menajeri Rebecca Drucker tarafından, ödenmemiş 3 milyon dolardan fazla komisyon için dava açıldı.

Kariyerini sona erdirecek bir skandalın önüne geçmiş

Drucker şikayetinde, 2020 yılında yaşandığı iddia edilen bir olaya atıfta bulundu. Bu atıfa göre, Martin'in "potansiyel olarak kariyerini sona erdirecek bir iddia" ile tehdit edildiğini öne sürdü.

Ancak Drucker, Martin'i desteklemeyi başarmış ve şarkıcı bu olaydan "yara almadan kurtulmuş ve profesyonel hayatına devam etmiş".

'Arkadaşı olduğunu düşündüğü için yapmış'

People'a göre dava dosyasında, "(Drucker) yıllarca Martin'i pervasız patavatsızlıklarının yaratacağı sonuçlardan korudu. Rebecca bunu sadece onun menajeri olduğu için değil, aynı zamanda Martin'in yakın arkadaşı olduğunu düşündüğü için yaptı" ifadeleri de yer aldı.

halktv.com.tr // DIŞ HABERLER