Öğrencilerin bilgileri AKP'li başkanla paylaşıldı, karneleri de o dağıttı

Barış Yarkadaş, AKP Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan'ın Süleymanpaşa İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin karnelerini evlerine giderek dağıttığı görüntüleri paylaştı. Yarkadaş, "Okul müdürü, öğrencilerinin bilgilerini AKP'ye hangi hakla veriyor?" dedi.

CHP'li Barış Yarkadaş Twitter hesabından AKP Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan'ın Süleymanpaşa İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin karnelerini evlerine giderek dağıttığı görüntüleri paylaştı.

"Eğitim kurumlarındaki partizanlaşmanın ve "parti devleti"nin hangi boyuta ulaştığını görüyorsunuz" diyen Yarkadaş, okul müdürünün bir fotoğrafını da paylaştı. Abdullah Şenol'un fotoğrafının arkasında Rabia simgesinin bulunduğu görülüyor. 

mudur.png

Yarkadaş'ın paylaşımı şu şekilde:

"AKP Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Süleymanpaşa İmam Hatip Lis. öğrencilerinin karnelerini evlerine giderek dağıtıyor. Öğrencilerin gizli kalması gereken bilgilerini AKP'ye veren kişi ise Okul Müdürü Abdullah Şenol... Şenol'un makam odasına astığı fotoğrafı görünce zaten eğitim kurumlarındaki partizanlaşmanın ve "parti devleti"nin hangi boyuta ulaştığını görüyorsunuz. Müdür Bey, öğrencilerinin bilgilerini AKP'ye hangi hakla veriyor? Yaptığı suç ama soruşturmaya uğramayacağı hatta ödüllendirileceğini biliyor ve zamanın ruhuna uygun davranıyor."

Cemal Enginyurt Bakan Selçuk'a seslendi, suç duyurusunda bulundu

Ordu Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt ise yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Ziya Selçuk'a sesleniyorum"

"Ak Parti Tekirdağ İl başkanı,Okul müdüründen öğrenci karnelerini almış,öğrencilerin evine götürerek hizmet yapıyor(!) Ne diyeyim? Ne söyleyeyim? Kapanan esnaf bulamayınca, İşsiz genç kalmayınca, Yoksulumuz olmayınca, Başkana da karne dağıtma işi kalmış. YAPARSA AK PARTİ YAPAR.Sayın Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk beye sesleniyorum. Okullardan parti başkanlarının karne alması normal mi? Eğer suçsa,Okul müdürü hakkında suç duyurusunda bulunuyorum."