Viyana saldırısı videosunda Türkçe konuşan Mikail Özen anlattı

Avusturya'nın başkenti Viyana'da 6 farklı noktada gerçekleşen terör saldırısının görgü tanığı o anları anlattı. Dolaşıma giren videoda Türkçe konuşanlardan biri olan boksör Mikail Özen, "Şu an 26'nın üzerinde ölü var" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 04 Kasım 2020 11:44
Viyana saldırısı videosunda Türkçe konuşan Mikail Özen anlattı

Fırat YEŞİLÇINAR - Halk TV

Avusturya’nın başkenti Viyana’da eş zamanlı olarak 6 noktada terör saldırısı meydana geldi. Şimdiye kadar en az 1 kişinin yaşamını yitirdiği ve 15 kişinin yaralandığı resmi makamlarca duyuruldu. Ancak Halk TV'ye konuşan görgü tanığı, ölü sayısının 26'nın üzerinde olduğunu öne sürdü.

Sosyal medyada dolaşıma giren ilk videoda Türkçe konuşulduğu duyuldu. O videoda bulunan Türk boksör Mikail Özen, Halk TV’ye konuştu.

Özen, terör saldırısının gerçekleştiği anda Viyana’nın 2’nci caddesinde bulunan eğlence mekanlarının olduğu bölgede dolaştıklarını ifade ederek, “Bir restoranın önüne park ettiğimiz gibi silah sesleri yükseldi” dedi.

"Kadının yere düştüğünü görünce yardım etti"

Özen, silah seslerinin yükseldiği esnada Recep Tayyip Gültekin adlı arkadaşının bir kadının yere düştüğünü gördüğünü ve onu bir barın içine götürdüğünü ifade etti. Barın içinde saldırganla Gültekin arasında 5-6 metrelik bir mesafe kaldığını söyleyen Özen, “Bir saçma bacağına isabet etti. Küçük bir yara var. Recep arabaya bindi. Önce polis karakoluna gitti. Biz kaçmayı planlıyorduk ama yaşlı kadını görünce yardım etmek istedik” diye konuştu.

"Şu an 26'nın üzerinde ölü var"

Bu esnada bir polis memurunun yaralandığını gördüklerini ve yardım etmek istediklerini söyleyen Özen, “Şu an 26’nın üzerinde ölü var iddiaya göre. İfademizi verdik” diye konuştu. Özen, bulundukları alanın çok kalabalık olduğunu ve planlı bir şekilde kalabalığa ateş açıldığını da sözlerine ekledi.