Vatandaş: Recep Tayyip Erdoğan'dan önce ne uçağımız ne bıçağımız vardı

Halk TV mikrofonuna konuşan vatandaş, "Önceden ne vardı? Ne üretebiliyorduk? Ne bir uçağımız vardı, silahımız vardı, bıçağımız vardı." dedi.

Muhabir: Erdinç Yılmaz | Kamera: Boğaçhan Özer - Halk TV

Halk TV mikrofonuna konuşan bir vatandaş, "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir açıklaması vardı, “Erken seçim kabile devletlerinde olur. Biz kabile devleti miyiz ki erken seçim olsun” dedi. Son beş seçimden üçü erken seçim. Nasıl değerlendiriyorsunuz bu durumu? Sizce Türkiye kabile devleti mi?" sorusunu yanıtladı.

Soru: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir açıklaması vardı, “Erken seçim kabile devletlerinde olur. Biz kabile devleti miyiz ki erken seçim olsun” dedi. Son beş seçimden üçü erken seçim. Nasıl değerlendiriyorsunuz bu durumu? Sizce Türkiye kabile devleti mi?

Cevap: Valla şu anda Türkiye’nin durumu çok iç açıcı değil. Ama erken seçim olması daha iyi. Millet için daha iyi. Bence erken seçim daha iyi 2023’ü beklemek lazım. 

Soru: Erken seçim olmamalı mı diyorsunuz?

Cevap: Erken seçim olmalı. 

Soru: Erken seçim olan ülkelere de kabile devleti diyor Cumhurbaşkanı.

Cevap: Sayın Recep Tayyip Erdoğan yeni dönemi Osmanlı olarak düşünüyor. Osmanlı’yı getirmeye çalışıyor. Ben Erdoğan ile çok gurur duyuyorum. Bu ülkenin böyle olmasının sebebi de Recep Tayyip Erdoğan. Önceden ne vardı? Ne üretebiliyorduk? Ne bir uçağımız vardı, silahımız vardı, bıçağımız vardı. Millet kalkan ile kılıçla savaştı. Bu ülkeyi kurdu. Hepsini tebrik ediyorum, Cumhurbaşkanımızı da tebrik ediyorum. Bu milletin rahat gezebilmesinin sebebi Erdoğan’dır. 12-13 senedir yönetiyor, millet ne yapıyor? Kötülemeye çalışıyor. Ege bölgesindeyiz şu an, Karadeniz mi? Marmara bölgesindeyiz. Niye kötülüyor? Sen müslümansın ama saçın başın açık. Bu adam Allah yolunda koşturuyor. Bu adam mehdiye hazırlık yapıyor. Recep Tayyip Erdoğan ilk cumhurbaşkanı olduğu zaman 313 tane milletvekili çıkardı, mehdinin de 313 tane askeri vardır. Burada bitiriyorum kardeşim.