Vakalar hâlâ açıklanmıyor

Sağlık Bakanlığı, 25 Kasım'dan bu yana vakaları açıklamaya başladı. Ancak ellerinde veri olduğunu öne süren bakanlık, ilk vakanın görüldüğü 10 Mart'tan bu yana tespit edilen toplam vaka sayısını açıklamıyor.

Halk TV Haber Merkezi

Sağlık Bakanlığı 25 Kasım’da ilk kez vaka sayısını açıkladı. Yani koronavirüs testi (PCR) pozitif çıkan kişi sayısını. Yayımlanan koronavirüs tablosunda da ilk kez 26 Kasım’da günlük vaka sayısı yer aldı. Fakat toplam vaka sayıları hâlâ açıklanmıyor.

Türkiye’de ilk koronavirüs vakası 10 Mart’ta tespit edilmişti. Üzerinden neredeyse 9 ay geçti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gelen eleştiriler üzerine 25 Kasım’da günlük vaka sayısını açıkladı ve 4 gündür de bu sayılar tabloda yer alıyor. Günlük vaka sayısı 30 bini aşmış durumda. Türkiye Avrupa’da ve dünyada bu alanda ilk sıralarda yer alıyor.

Bakan Koca 25 Kasım’da yaptığı konuşmasında bütün verilerin ellerinde bulunduğunu söylemişti. Salgının başından bu yana günlük vaka sayılarının ellerinde olduğunu iddia eden Sağlık Bakanlığı, bu sayıları açıklamaktan kaçınıyor.

Özel Haber