Uğuroğlu: Sorumlular Bahçeli, Semih Yalçın ve Soylu’dur

Uğuroğlu: Sorumlular Bahçeli, Semih Yalçın ve Soylu’dur

Evinin önünde saldırıya uğrayan ve kendisini pazar arabasıyla koruyan Orhan Uğuroğlu, "Bana veya yazarlarımıza bir kez daha saldırı olursa, hatta öldürülürsek birinci derece sorumluları Bahçeli, Semih Yalçın ve Soylu’dur" dedi.

Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, geçtiğimiz günlerde evinin önünde saldırıya uğramış ve kendisini pazar arabası ile koruduğunu dile getirmişti. Uğuroğlu bugünkü yazısında, kendisinin ya da diğer gazetecilerin bir saldırıya uğraması veya öldürülmesi durumunda sorumluların MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun olduğunu söyledi. 

Uğuroğlu şöyle yazdı:

"MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli kendisini ve partisini hedef aldıklarını iddia ettiği aralarında benim ve yazarımız Yavuz Selim Demirağ'ın da bulunduğu gazeteci, anketçi ve yazarların bulunduğu 70 ismi resmen hedef gösterdi. Yeniçağ Ankara eski Temsilcisi değerli kardeşim Sabahattin Önkibar iki kez alçakça saldırıya uğradı… Yeniçağ yazarı değerli kardeşim Yavuz Selim Demirağ alçakça saldırıya uğradı… Ve ben alçakça saldırıya uğradım…

Eğer bana veya Yeniçağ yazarlarına bir kez daha saldırı olursa, hatta öldürülecek olursak buradan açıkça çok net ilan ediyorum ki birinci derece sorumluları; Devlet Bahçeli'dir, Semih Yalçın'dır. Ve bana herhangi bir saldırı daha yapılırsa birinci derece sorumlusu gerekli güvenlik önlemlerini almayan; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dur…

Bana saldıranlar, aracı üzerime sürüp ezerek öldürmek isteyenler adliyede 35 dakika kaldıktan sonra serbest kalıyorlar. Bakan Soylu; Selçuk Özdağ, Afşin Hatipoğlu ve bana yapılan saldırıları, 'Organize terör suçu' değil, 'Tepkisel' diye nitelendiriyor. Bizler için adalet aramıyor… Ama küfürlü saldırı kendi başına gelince adalet arıyor… Allah'ın adaleti er geç tecelli eder…" 

 

Gündem