Uğur Dündar canlı yayında anlattı: Bekir Coşkun'u böyle işletmiş

Uğur Dündar geçtiğimiz pazar hayatını kaybeden Gazeteci Bekir Coşkun hakkında güldüren bir anısını anlattı. Dündar Bekir Coşkun'u nasıl işlettiğini anlattı.

Gazeteci Uğur Dündar Halk TV'de Özlem Gürses'in sunduğu Şimdiki Zaman Siyaset programına bağlanarak geçtiğimiz pazar günü 75 yaşında hayata gözlerini yuman Gazeteci Bekir Coşkun ile yaşadığı komik bir anısını paylaştı.

Uğur Dündar "Ben hem sevgili Emin Çölaşan'ı hem de Bekir Coşkun'u zaman zaman işletirdim'' dedi.  Bekir Coşkun'un telefonunu yenilerken hafızasındaki bazı numaraların yeni cihaza aktarılmadığını ve kendi telefon numarasının da aktarılmadığını anladığını söyledi.

Dündar, Coşkun'u işlettiği anısını şöyle anlattı: 

"Bir gün Bekir'i aradım, İstanbul'da kar yağıyor yollar kapanmadan gidecekleri yerlere ulaşmaya gayret ediyorlar. Ben de ne yazayım diye düşünüyordum. O sırada Bekir'i aramak aklımdan geçti bir an bir suskunluk oldu benim sesimi duymak istiyor anladım ki değişik bir durum var sonradan öğrendim telefonunu yenilerken hafızasında bazı numaralar yeni cihaza aktarılamamış benim numara da onların arasında, ben bunu anlar anlamaz "Bekir Abiciğim ya dedim, ben Cunda'dan Hasan. "Aaa Hasan sen misin kardeşim dedi", "evet abi benim" dedim. "Ya Bekir abi şimdi burada olacaktınız, öyle bir lüfer akını var ki anlatamam dedim". "Anlat anlat Hasancığım" dedi. "Abi dün akşam çıktım lüfere dedim, at çek at çek öyle geliyor bu da Bekir abim için olsun onun şansına" dedim, zokayı lüfer daha denizin içinde kaybolmadan kaptı. Deme ya Hasan beni şimdi çok özendirdin, özlemim giderek arttı dedi. Bu yaz ege kıyılarında bir yere geleceğiz ve yazı bitirdikten sonra bir daha Ankara'ya hiç dönmeyeceğiz dedi. Benim telefonumu balıkçı Hasan olarak kaydetmiş 5-6 defa ben onunla balıkçı Hasan olarak konuştum en sonunda itiraf ettim. Ben Uğur Dündar'ım dedim. Hayalleri vardı birlikte balıklara çıkacaktık...Fani dünyadan ayrıldı ama efsaneler ölmez