UEFA sıralamasında korkutan tablo

UEFA sıralamasında korkutan tablo

UEFA ülke puanları sıralamasında 12. sırada bulunan Türkiye, sıralaması değişmezse gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ne direkt takım gönderemeyecek. 13. sıraya gerilersek ise Avrupa Ligi'ne de direkt takım gönderemeyecek.

Türk takımlarının Avrupa'da aldığı başarısız sonuçlar sonrası, UEFA ülke puanları sıralamasında korkutan tablo ortaya çıktı. Sıralamada 12. sırada olan Türkiye, Ukrayna ekibi Dinamo Kiev’in dün geceki galibiyeti sonrası UEFA sıralamasında 12. sırada kaldı.

Sezon sonunda 12. sırada kalmamız durumunda 2022-23 sezonunda Şampiyonlar Ligi’ne direkt giden takımımız olmayacak. Daha da kötüsü, 13. sıraya gerilersek UEFA Avrupa Ligi’ne de direkt katılma şansını kaybedeceğiz.

Skor'un haberine göre, sıralamada yukarılara tırmanmak için Şampiyonlar Ligi gruplarına katılacak Başakşehir, Avrupa Ligi gruplarına 4. torbadan katılacak Sivasspor ve Rangers’ı elemesi halinde Avrupa Ligi’nde gruplara kalacak Galatasaray’ın toplayacağı puanlara ihtiyacımız var.

13. sırada yer alan İskoçya’nın ise 28.125 puanı var. Bu nedenle yarın oynanacak Rangers-Galatasaray maçının önemi daha da arttı.

Spor