Yakınları koronavirüsten ölünce sağlık çalışanlarına saldırdılar

Kaldırıldığı Dicle Üniversitesi Kalp Hastanesi'nde koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren Nafiye Aydın'ın yakınları sağlık çalışanlarına saldırdı. Kalabalık gruba biber gazıyla müdahale eden polis, destek ekip istedi.

Diyarbakır'da hastanede koronavirüsten yaşamını yitiren Nafiye Aydın'ın (83) yakınları, polis ve sağlık çalışanlarına saldırdı. Polisin 2 kişiyi gözaltına aldığı olay, güvenlik kamerasına yansıdı.

olen-koronavirus-hastasinin-yakinlari-polis-ve-saglik-calisanlarina-saldirdi-8957-dhaphoto9-001.jpg

Olay, gece saatlerinde Dicle Üniversitesi Kalp Hastanesi'nde meydana geldi. Sur ilçesinin kırsal Kıtılbıl Mahallesi'ndeki evinde koronavirüs tedavisi gören Nafiye Aydın, durumu ağırlaşınca yakınlarının çağırdığı ambulansla hastaneye kaldırıldı. Hastanede tedaviye alınan Aydın, kurtarılamadı. Aydın'ın öldüğü haberini alan yakınları, taşkınlık yaptı, sağlık çalışanlarına saldırdı.

olen-koronavirus-hastasinin-yakinlari-polis-ve-saglik-calisanlarina-saldirdi-8957-dhaphoto10.jpg

İhbar üzerine hastaneye polis ekipleri sevk edildi. Hasta yakınları bu kez de kendilerini sakinleştirmek isteyen polise de çöp kovası atarak tepki gösterdi.

olen-koronavirus-hastasinin-yakinlari-polis-ve-saglik-calisanlarina-saldirdi-3294-dhaphoto3.jpg

Polis takviye ekip istedi

Biber gazıyla müdahale eden polis, takviye ekip istedi. Gelen ekipler grubu dağıtmaya çalıştı. Bu sırada bazı kişiler polis aracına da saldırıp ön camı kırdı. Gruptaki G.T. ve C.B. gözaltına alındı. Grubun polise saldırması ve gerginlik anları ise güvenlik kamerasına yansıdı.

olen-koronavirus-hastasinin-yakinlari-polis-ve-saglik-calisanlarina-saldirdi-3294-dhaphoto3-001.jpg

'Kaybedilen canlar canımız ve acımızdır'

Huzur Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Diyarbakır Şubesi’nden olaya ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, "Hasta yakınları kalabalık olduğundan olaylar büyümüş, hastane güvenlik görevlilerinin yetersiz olması sebebiyle takviye emniyet güçleri çağrılmış, polisler saldırganları uzun uğraşlar sonucu güçlükle durdurabilmiştir. Çok şükür olayda can kaybı ve yaralanma olmamıştır. Sağlık çalışanları olarak tedavi gören tüm hastalar kendi hastamız, kendi anne, baba ve kardeşlerimiz, şifa bulup taburcu olanlar mutluluğumuz, kaybedilen canlar canımız ve acımızdır. Huzur-Sen olarak sağlıkta şiddet olaylarının bitmesi için caydırıcılığın olması gerekmektedir ve şiddetin her türlüsüne karşıyız. Yaşanan olayı kınıyoruz" denildi.

olen-koronavirus-hastasinin-yakinlari-polis-ve-saglik-calisanlarina-saldirdi-8957-dhaphoto8-001.jpg

 

 

Kaynak:DHA

Etiketler :