Vaka sayısı hızla artan iki ilde valilikler uyarı yaptı

Vaka sayısı hızla artan iki ilde valilikler uyarı yaptı
Yeni normal adı verilen dönemin başlamasıyla birlikte vaka sayıları yükselişe geçti. Vaka sayıları hızla yükselen Kastamonu ve Bursa'da valilikler uyarı yaptı.

Kastamonu Valiliği, il genelinde vakaların artması nedeniyle yurttaşları maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları konusunda uyardı. Bursa Valisi Yakup Canbolat da, artan vakalar nedeniyle sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda yurttaşlara aynı uyarılarda bulundu.

Kastamonu Valiliği, koronavirüs vakalarının son günlerde il genelinde artması üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

"İlimiz merkez ve ilçelerinde Covid-19 vakalarında son günlerdeki artış göze çarpmaktadır. Ağız ve burunu kapatacak şekilde maske takılması ve sosyal mesafe kuralları ile iş yerleri için geçerli düzenlemeler yürürlükte olup, bu kurallara uyulması salgının durdurulması açısından önem arz etmektedir.

Denetimle görevli kurumlar, denetimlerini çok daha yoğun bir şekilde yapmaları ve kurallara uymayanlara para cezası uygulamaları yönünde talimatlandırılmıştır.

Kurallara uymayan kişi ve iş yerlerinin 155 ve 156 numaralı telefonlara ihbarının yapılması önem arz etmektedir."

Bursa Valisi'nden de uyarı geldi 

Bursa Valisi Yakup Canbolat da, artan vakaların ardından sosyal medya hesabından uyarıda bulundu.

Vali Canbolat, “Kıymetli Bursalılar, ilimizde günlük korona pozitif vakada artışlar yaşanıyor. Lütfen kurallara uyalım hijyene, sosyal mesafe kuralına, maske kullanımına mutlaka uyalım, uymayanları uyaralım” ifadelerini kullandı.

Etiketler :