Portatif sauna evi küle çevirdi

Kartal'daki bir apartmanın 5'inci katında çıkan yangının portatif saunadan çıktığı iddia edildi. Dairede yaşayan Emine Tümlek, şirketten şikayetçi olduğunu söyledi.

İstanbul Kartal'da Karlıktepe Mahallesi Batı Sokak'ta bulunan 7 katlı apartmanın 5’inci katında yangın çıktı. Geçtiğimiz Pazar günü meydana gelen yangın, dairede oturan Emine Tümlek'in iddiasına göre portatif saunadan çıktı ve kısa sürede oturma odasına sıçradı.

Emine Tümlek, komşularının uzattığı hortumla yangını söndürmek istedi. İtfaiyenin müdahalesiyle yaklaşık bir saat süren çalışma sonunda söndürülen yangında ölen ya da yaralanan olmadı. Binada mahsur kalan 3 kişiyi itfaiye ekipleri kurtardı. Emine Tümlek’in evi kullanılamaz hale gelirken, polis ve itfaiye yangınla ilgili soruşturma başlattı.

kartalda-portatif-saunadan-ciktigi-iddia-edilen-yangin-daireyi-kul-etti-3051-dhaphoto7.jpg

'Sauna firmasından şikayetçiyim'

Emine Tümlek, portatif saunayı satın alırken yanmaz kumaştan olduğunun söylendiğini belirterek "Evde kullanabilirsiniz bir sakıncası yok dediler. Bu ürünü 2-3 yıldır kullanıyorum. Saunaya girdim, sonra soğuk suyla duş alıp, tekrar girdim. Daha sonra kısa bir süre içeriye gittim. Gere geldiğimde alev topuna dönmüştü, çok kötüydü. Komşular dışarıdan dumanları görmüş, geldiler. Hortum uzattı yan taraftaki komşum. Onunla yangını söndürdüm ama, canımı zor kurtardım. Dairem kullanılmaz halde, oğlumda kalıyorum. Sauna firmasından şikayetçiyim, evimi mahvettiler. Canımı zor kurtardım" dedi.

kartalda-portatif-saunadan-ciktigi-iddia-edilen-yangin-daireyi-kul-etti-3051-dhaphoto1.jpg

'Kullanırken korkuyorum'

Emine Tümlek'in arkadaşı Canan Koçakçoban "Aynı üründen bende de var, pandemiden önce arkadaşımla beraber almıştım. Ürünü denediğinde ateş çıkmıştı. Eliyle söndürdü yangını. Anında müdahale ettiğimiz için büyük bir yangına neden olmadı. Arkadaşımın evi tamamen kül oldu. Ürün halen bende, sağlam şekilde duruyor. Firma bendeki ürünü değiştirmişti ama, korkuyorum kullanırken. İade etmek istiyorum" diye konuştu.

Kaynak:DHA