Ordu'daki yağış nedeniyle fındıklarını Tokat'ta kurutuyorlar

Ordu'da yağış nedeniyle fındıklarını kurutamayan üreticiler Tokat'a gitti. TIR parklarına hasadını seren üreticilerden Yüksel Esen "İnşallah burada kurutacağız. Burada inşallah, yüzümüz güler" diye konuştu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 20 Eylül 2021 14:32

Ordu'da yağışlı hava nedeniyle fındık üreticisi ürünlerini kurutamayınca Tokat'a gitti. TIR parklarına fındıklarını seren üreticilerden Adem Akdelen "Artık buraya da yağmur yağarsa Diyarbakır'a kadar gideceğiz" dedi.

Ordu'da hasat sezonunun tamamlanmasıyla fındıklarını toplayan üreticiler, mahsullerini kurutmaya başladı. Kentteki yağışlı hava nedeniyle bazı üreticiler ise Tokat'a geldi. Üreticiler, Niksar ilçesindeki D-100 kara yolundaki TIR park alanlarına fındıklarını serip kurutmaya çalışıyor.

ordudaki-yagis-nedeniyle-findiklarini-tokatta-kurutuyorlar-5741-dhaphoto1.jpg

'Burada inşallah yüzümüz güler'

Ordu'nun Korgan ilçesinden geldiklerini söyleyen fındık üretici Adem Akdelen (32), "Fındıklarımı Ordu'daki yağıştan dolayı kurutamadık. Fındığımızı kurutmak için buraya geldik. 2 gündür buradayız. Sağ olsunlar, burada da bizi hoşgörü ile karşıladılar. Fındık kurutmak için burası çok güzel bir yer. Burada da Çarşamba günü yağmurlu gözüküyor. Artık buraya da yağmur yağarsa Diyarbakır'a kadar gideceğiz" dedi. Yüksel Esen (77) ise "Buraya Ünye'den geldik. Fındığımızı kurutamadık. Ünye'de çok yağmur yağdığı için burayı tercih ettik. İnşallah burada kurutacağız. Burada inşallah, yüzümüz güler" diye konuştu.

ordudaki-yagis-nedeniyle-findiklarini-tokatta-kurutuyorlar-5741-dhaphoto8.jpg

ordudaki-yagis-nedeniyle-findiklarini-tokatta-kurutuyorlar-5741-dhaphoto7.jpg

ordudaki-yagis-nedeniyle-findiklarini-tokatta-kurutuyorlar-5741-dhaphoto2.jpg

ordudaki-yagis-nedeniyle-findiklarini-tokatta-kurutuyorlar-5741-dhaphoto4.jpg

KAYNAK: DHA