Kuma cinayetinde iş insanına tahliye

Kuma cinayetinde iş insanına tahliye
Kayseri'de halasının kızıyla evli olan Musa Aktaş'ı kuma getirdiği gerekçesiyle arkadaşını Ahmet Özkan'ı yanına alarak, akrabasının evlerine giden Muhammed Ufuk Aktaş burada şiddet uyguladı. Musa Aktaş'ın silahını ateşlemesiyle Ahmet Özkan öldü. Tutuklu yargılanan Musa Aktaş tahliye edildi.

Kayseri'de bir hastanede temizlik görevlisi olan Muhammed Ufuk Aktaş, halasının kızıyla evli olan ve İngiltere'de yaşan Musa Aktaş'ın, Pınarbaşı'na geldiğini öğrendi.

Musa Aktaş'ın İngiltere'de 2'nci evliliğini yaptığı iddiasıyla Muhammed Ufuk Aktaş, arkadaşı Ahmet Özkan ile Musa Aktaş'ın evine gitti. Aktaş ve Özkan, iş insanı Aktaş'ı cop ve muştayla darbetti. Musa Aktaş, yatak odasına gidip silahını alarak Ahmet Özkan'a ateş etti.

Ahmet Özkan, olay yerinde hayatını kaybederken, Muhammed Ufuk Aktaş ise kaçtı. Aktaş'ın arkasından da ateş ettiği iddia edilen iş insanı Musa Aktaş, hastanedeki tedavisi sonrası tutuklanıp cezaevine gönderildi. Otomobiliyle kaçan Muhammed Ufuk Aktaş ise Kayseri girişindeki uygulama noktasında polis tarafından yakalanıp tutuklandı.

İki kişiye de müebbet hapis cezası istendi

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı'nın olayla ilgili yürüttüğü soruşturma tamamlanarak iddianame düzenlendi. İddianamede, şüpheli şikayetçi sanık Musa Aktaş hakkında 'kasten öldürme' ve 'adam öldürmeye teşebbüs etme' suçlarından müebbet hapis cezası istendi. Sanık Musa Aktaş'ı darbeden akrabası Muhammed Ufuk Aktaş hakkında da 'adam öldürmeye teşebbüs etme' suçlamasıyla müebbet hapis cezası talep edildi.

'Can havliyle ateş ettim'

Kayseri 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde geçen hafta ilk kez hakim karşısına çıkan, Londra'dan tatil ve yatırım için memleketine geldiğini anlatan tutuklu sanık Musa Aktaş, "Beni cop ve muştayla dövdüler. Öldürmek istediler. Fırsatını bulup yatak odasına kaçtım ve buradaki silahımla can havliyle ateş ettim" dedi.

Musa Aktaş tahliye edildi

Mahkeme heyeti, verdiği ara kararla sanıkların tutukluluk hallerinin devamına ve olay yerinde keşif yapılmasına karar verip duruşmayı ertelemişti. Kayseri 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin dün Pınarbaşı ilçesindeki olay yerinde yaptığı keşifte, geniş güvenlik önlemleri alındı. Mahkeme heyetinin tamamının katıldığı keşifte, 8 kişi de tanık olarak dinlendi. Yapılan keşif sonrası mahkemenin verdiği ara kararla sanık iş insanı Musa Aktaş, mevcut delil durumu nedeniyle tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Kaynak:DHA